POWIAT. Na zabawę przyjdzie czas

2020-05-21 12:41:51

Z powodu epidemii koronawirusa wszystkie masowe imprezy odbywające się w najbliższym czasie na terenie naszego powiatu zostały odwołane. Czy jest szansa by pobawić się jeszcze w tym roku na piknikach czy koncertach? Sprawdziliśmy to

Zgodnie z rozporządzeniami wydanymi przez rząd wszelkie zgromadzenia i masowe imprezy zarówno pod dachem jak i na wolnym powietrzu zostały zakazane do odwołania. W związku z powyższym nasi samorządowcy podjęli decyzję o odwołaniu wielu imprez, które były tradycyjne organizowane w okresie wiosenno-letnim.

Nowy Dwór Mazowiecki

Już pod koniec marca burmistrz Jacek Kowalski poinformował, że tegoroczne Dni Nowego Dworu, piknik z okazji Dnia Dziecka oraz Rajd Pojazdów Zabytkowych nie odbędą się. Są to imprezy organizowane przez Urząd Miejski we współpracy z innymi instytucjami oraz sponsorami, które w poprzednich latach przyciągały tłumy. Decyzją burmistrza do końca lipca wszelkie tego typu eventy zostały odwołane. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że również druga połowa roku stoi pod dużym znakiem zapytania. Czy zobaczymy np. we wrześniu rekonstrukcję obrony Modlina, okaże się już niebawem.

Zakroczym

Dni Zakroczymia, które dotychczas były organizowane we wrześniu również się nie odbędą. Burmistrz Artur Ciecierski nie pozostawił złudzeń i już w kwietniu ogłosił, że odwołuje wszelkie imprezy do końca bieżącego roku.

Nasielsk

Na początek maja było zaplanowane święto miasta – Dni Nasielska. Z oczywistych przyczyn impreza nie odbyła się. Również nie odbędą się obchody 30-lecia samorządu terytorialnego, które zostały przełożone na listopad br. Póki co, brak jest oficjalnych komunikatów co do pozostałych imprez organizowanych przez miasto.

Czosnów

Tradycyjne we wrześniu odbywały się Dni Czosnowa. W tym roku imprezy nie będzie z uwagi na sytuację epidemiologiczną i potrzeby skierowania środków pieniężnych na inne cele.

Leoncin

Również Dni Leoncina, które tradycyjnie powinny odbyć się w połowie lipca w tym roku się nie odbędą. Pod dużym znakiem zapytania stoi również sierpniowy Festiwal Singera. Nie jest  również jasna przyszłość Wiślanych Spotkań w Secyminie – organizatorzy czekają na potwierdzenie dofinansowania oraz możliwość przeprowadzenie imprezy masowej. Wszystko zależy jednak od decyzji rządu.

Mieszkańcy z dużym zrozumieniem i akceptacją podeszli do decyzji o odwołaniu imprez. Mając na uwadze panującą sytuację, nastroje wśród mieszkańców i przedsiębiorców, dbałość o wydatkowanie środków publicznych a przede wszystkim zdrowie decyzje są słuszne. Warto uzbroić się w cierpliwość, by za rok móc świętować podwójnie.

GM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *