Facebook
POWIAT. Na film, ale jeszcze nie do kina

2021-02-18 12:52:33

Od 12 do 28 lutego, zgodnie z rozporządzeniem Premiera Mateusza Morawieckiego kina znów mogą działać w reżimie sanitarnym. Jednak jak się okazuje, nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać widzowi. Kino w Pomiechówku oraz kino Niwa w Nasielsku uruchomią seanse w nieco późniejszym terminie

Na ponowne otwarcie kin nie zdecydowały się ogólnopolskie sieci Cinema City, Multikino i Helios, a także kina w naszym powiecie: kino w Pomiechówku oraz kino Niwa. Problemem okazało się przede wszystkim zapewnienie dystrybucji filmów. Problematyczny jest także warunkowy charakter otwarcia, z zaznaczeniem, że po 2 tygodniach decyzja ta może być cofnięta.

– Kino Niwa rozpoczyna działalność 26 lutego. Podobnie jak duże sieci musimy zamówić repertuar, reklamę, przygotować obiekt do przyjęcia widzów w reżimie sanitarnym. Kalendarz premier niestety nie wygląda imponująco. W lutym dystrybutorzy zaplanowali wprowadzić na ekrany tylko pięć tytułów. Bilety online można rezerwować już dziś. Zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.kino.noknasielsk.pl – informuje dyrektor Nasielskiego Ośrodka Kultury, Marek Tyc.

Kino w Pomiechówku również nie zdecydowało się jeszcze otworzyć na swoich widzów.

– W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie określić konkretnego terminu otwarcia pomiechowskiego kina. Mimo decyzji rządu o możliwości otwarcia kin z dniem 12 lutego br. nie zdecydowaliśmy się na ten krok ze względu na fakt, iż jak określiły wytyczne jest to otwarcie warunkowe, które może zostać cofnięte już po dwóch tygodniach od wznowienia działalności. Podkreślić należy, że wznowienie działalności kina wiąże się nie tylko z analizą wytycznych i zapewnieniem reżimu sanitarnego gwarantującego bezpieczeństwo widzów i pracowników, ale przede wszystkim przygotowaniem atrakcyjnego repertuaru filmowego oraz podpisaniem zobowiązań wobec dystrybutorów, którzy przekazują nam swoje filmy. Na bieżąco monitorujemy sytuację i po wydaniu kolejnych wytycznych, możliwie jak najszybciej, wznowimy działalność kina o czym będziemy informowali za pośrednictwem strony internetowej kina oraz mediów społecznościowych – informuje Marta Mostowska z wydziału Turystyki i Rekreacji, Urzędu Gminy Pomiechówek.

Na stronie kina Helios w sąsiednim Legionowie również widnieje komunikat o tym, że 12 lutego nie została wznowiona działalność. “Drodzy Widzowie, tak jak Wy, nie możemy się doczekać powrotu filmowych emocji na najwyższym poziomie! Niestety nie wznowimy działalności 12 lutego. Potrzebujemy czasu, aby jak najlepiej przygotować się do ponownego otwarcia, dlatego prosimy Was o jeszcze trochę cierpliwości. O konkretnej dacie otwarcia, a także repertuarze będziemy informować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych”.

 

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *