POWIAT. Kampania wyborcza wre

2019-05-23 7:19:19

W ostatnich dniach nasz powiat odwiedziło aż troje parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości

W piątek, w zakroczymskim Gminnym Ośrodku Kultury z żywym zainteresowaniem mieszkańców spotkał się poseł i kandydat do europarlamentu, Zbigniew Gryglas. Dzień później, również w Zakroczymiu, gościł Ryszard Czarnecki, którego główne zainteresowanie skupiało się na problemach oświatowych. Natomiast w środę, 23 maja z mieszkańcami wybierającymi się na miejskie targowisko rozmawiała poseł Dominika Chorosińska.

Cała trójka gości dość sprawnie się uzupełniała. O ile pani poseł, której wizyta odbywa się w czasie, gdy nasz tygodnik jest już w sklepach, zapewne skupia się na sprawach czysto społecznych. Natomiast Ryszard Czarnecki, który znany jest z aktywności w dziedzinie sportu i nauki, swoje spotkania zaplanował w niepublicznym przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Podczas rozmów z rodzicami i personelem placówki omówiono najbardziej bolące kwestie współczesnej edukacji. Podobnie było również na zakroczymskim pikniku rodzinnym, gdzie również pojawił się poseł Czarnecki z towarzyszącym mu innym z parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, Piotrem Uścińskim.

Tymczasem Zbigniew Gryglas, w kameralnej atmosferze GOK-u przedstawił problemu bardziej ogólne, skupiając się na trudnej sytuacji Polonii w krajach postsowieckich i szeroko pojętej polityce międzynarodowej i krajowej. Tu największe zainteresowanie wzbudziła nadzieja na powrót do idei podatku od supermarketów. Nie zabrakło jednak odniesień do spraw lokalnych. Poseł nie unikał trudnych kwestii przyszłości lotniska w Modlinie, które obiecał wspierać. Z ożywionej dyskusji wynikało, że i jemu nie są obce problemu oświaty, szczególnie sprawa środków na wynagrodzenia dla nauczycieli.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *