POWIAT. Kampania trwa – “malarze” w akcji

2020-07-08 1:13:12

Tylko cztery dni dzielą nas od dnia wyborów, kiedy to przyjdzie nam poprzeć jednego z dwóch kandydatów na głowę Państwa. Kampania wyborcza rozkręciła się w naszym mieście na dobre. Jednak czy jest to dobre czy nie dobre oceńcie sami po tych zdjęciach, które zrobiliśmy

W Nowym Dworze Maz., Pomiechówku i Zakroczymiu na większości widać jedną „kreskę” i taki sam flamaster. Gratulujemy autorowi uporu, a jednocześnie przypominamy, że niszczenie wyborczych materiałów reklamowych jest niezgodnie z prawem i karane.

Zgodnie z obowiązującym prawem, w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze zawierające oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą, podlegają prawnej ochronie. Ochrona prawna materiałów wyborczych to zakaz ich niszczenia, usuwania, zamalowywania itp. pod groźba kary. Niszczenie materiałów wyborczych jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Wysokość grzywny ustalana jest przez Sąd i może wynieść nawet 5 000 zł. Jeżeli komitet wyborczy oszacuje swoje straty na kwotę przekraczającą 500 złotych, to zgodnie z kodeksem karnym, grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. „Malarze” może warto się zastanowić?

MM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *