POWIAT. Dotacje czekają na przedsiębiorców

2021-02-25 11:48:30

Powiatowe Urzędy Pracy zawsze są blisko lokalnych przedsiębiorców – w obecnym kryzysie realizują również usługi z tarczy antykryzysowej COVID-19. Na przedsiębiorców czeka m.in. dotacja w wysokości 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikro i małego przedsiębiorcy

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim zachęca lokalnych przedsiębiorców do składania wniosków. Na wyciągnięcie ręki czekają środki i realna pomoc

-Bardzo łatwy formularz do wypełnienia, minimum formalności – przekonała się o tym p. Beata, która obawiała się, że nie podoła formalnościom i nie zabierała się za wypełnienie wniosku o dotację.

– Nie ma się czego obawiać, pomagamy w razie potrzeby. Specjaliści czekają pod numerami telefonów 530 865 166, 530 665 165, 530 665 167 – mówi nam p. Małgorzata Prus, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej, która koordynuje prace związane z wypłatą środków z tarczy.

Jest to forma wsparcia dla określonych branż, kody PKD można znaleźć bezpośrednio na stronie Powiatowego Urzędu Pracy lub po wejściu już na stronę praca.gov.pl gdzie wypełnia się wniosek. Rodzaj przeważającej działalności PKD musi obejmować jeden z opublikowanych kodów.

Pani Beata ma swoje stoisko z tekstyliami na miejskim targowisku i skorzystała z dotacji.

Trzeba się spieszyć, bo nabór wniosków jest do 31 marca, warto zachęcać swoich znajomych, żeby sprawdzili czy im również należy się ten rodzaj wsparcia – mówi nam pani Beata, która ma już środki na swoim koncie.

Dotacja jest bezzwrotna pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca lub mały przedsiębiorca będzie wykonywał działalność gospodarczą przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia dotacji. Za datę udzielenia dotacji uznaje się dzień wypłaty środków przez PUP na konto przedsiębiorcy.

– Cieszy nas każdy złożony wniosek, chcemy żeby jak najwięcej lokalnych przedsiębiorców skorzystało z tarczy. Wtedy nasza praca ma największy sens i przyniesie pożytek – podkreśla dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Mazowieckim, p. Marzenna Boczek.

Dla przedsiębiorców dostępne są również inne instrumenty finansowe które są widoczne po wejściu na stronę ndm.praca.gov.pl, każdą sprawę można indywidualnie skonsultować pod podanymi numerami telefonów.

Marzena Dobraczyńska

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *