POWIAT. Dobudują 2 piętra i poddasze w szpitalu

2020-06-03 12:30:19

Wart prawie pół miliona złotych, przenośny, samojezdny aparat rentgenowski trafił 29 maja br. do chorych Nowodworskiego Centrum Medycznego. Następnie 4 miliony złotych szpital otrzyma na dalszy rozwój, w tym planowany blok operacyjny i budowę dwóch pięter i poddasza

Trwające kilka tygodni zabiegi dyrektorów Nowodworskiego Centrum Medycznego, mgr Jacka Kacperskiego i dr Łukasza Tomasika zakończyły się sukcesem wartym 4,5 miliona złotych. Diagnostykę szpitala wzmocni, wyprodukowany w tym roku przewoźny aparat cyfrowy Mindray MobiEye 700 z detektorem bezprzewodowym i zasilaniem akumulatorowym Mindray. Warto podkreślić, iż od początki epidemii koronawirusa, NCM otrzymało już 5 kardiomonitorów, 15 reduktorów do butli z tlenem, 15 tys. rękawiczek, 250 gogli, 500 przyłbic, 810 kombinezonów, 100 fartuchów barierowych (operacyjnych), 23,8 tys. masek oraz 3,6 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

Podpisana ostatnio umowa między nowodworską placówką i samorządem wojewódzkim, który był sponsorem aparatu RTG, przewiduje także wsparcie planów budowy bloku operacyjnego. Na potrzebne w tym celu 13 milionów, Urząd Marszałkowski przekaże 4 miliony. Inwestycja obejmie budowę dwóch pięter i poddasza, na których będą się znajdowały między innymi: OIOM, centralna sterylizatornia, pomieszczenia techniczne, sale oraz blok operacyjny o łącznej powierzchni około 1000 m². Zadanie to zostanie zrealizowane w latach 2020-2022.  Jak powiedział 29 maja dyrektor szpitala, mgr Jacek Kacperski, “trochę” jeszcze będzie brakować, ale jest to znaczące wsparcie. Już w ubiegłym roku rozstrzygnięto przetarg na nadbudowę budynku szpitala, gdzie ma się znaleźć planowany blok operacyjny. Tę inwestycję w większości finansuje nowodworskie starostwo.
Samorząd Mazowsza przeznaczył aż 150 milionów złotych na pomoc szpitalom walczącym z epidemią Covid-19. Pieniądze te pochodzą z zamrożonych inwestycji drogowych, które będą musiały poczekać na lepsze czasy.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *