POWIAT. Do lekarza za miesiąc albo za rok

2022-05-04 4:08:35

Miesiąc, kwartał, rok? Chcesz wiedzieć ile trzeba poczekać na wizytę u specjalisty w Przychodni Specjalistycznej przy ul. Paderewskiego w Nowym Dworze Maz.? Mamy aktualne informacje


Do większości specjalistów obowiązują skierowania wystawione przez lekarzy pierwszego kontaktu. Jedynie do ginekologa, onkologa i stomatologa oraz do lekarza psychiatry nie są wymagane skierowania. Do psychiatry można zapisać się i być przyjętym w dniu zapisu, co odbywa się raz w tygodniu, w piątek. Również do chirurga można dostać się tego samego dnia, jeśli uda się „zdobyć” numerek dzwoniąc lub składając osobistą wizytę w przychodni w godzinach porannych od 7 do 7:15.

Wizyta w ciągu miesiąca

Najkrótsze terminy obowiązują do chirurga, gdzie wizyta jest możliwa w ciągu 2-3 tygodni od zapisu (dr. Aleksander Sidiropolus i dr Michał Klimkowski). U dwóch ortopedów: dr Tomasza Ciećkiewicza i dr Krzysztofa Króla poczekamy na konsultację do końca maja. Jeszcze w maju będzie możliwa wizyta u urologa dr Leszka Bortnowskiego. Do dr Bogdana Kądzieli, który zajmuję się chorobami zakaźnymi jak i dr Krzysztofa Mozola z Poradni Preluksacyjnej (wczesne wykrywanie wad wrodzonych stawów biodrowych u noworodków) również można zapisać się jeszcze na maj br. Dwóch chirurgów proktologów dr Zieliński i dr Kobus również przyjmą swoich pacjentów w maju br.
W przychodni przyjmuje dwóch lekarzy ginekologów. Dr Grzegorz Pietruszka swoje pacjentki zapisuje na maj, a do dr Ewy Łepkowskiej prowadzone są zapisy na czerwiec. Do jedynego alergologa pracującego w przychodni – dr Bartosza Olędzkiego – obowiązują zapisy na koniec maja.

Do tych lekarzy trzeba poczekać dłużej

Chorzy, którzy potrzebują konsultacji u reumatologa do czerwca będą musieli poczekać na wizytę u dr Stanisława Piórkowskiego.
U ortopedy dr Marcina Skorupskiego aktualnie obowiązują zapisy na sierpień, a do urologa dr Jarosława Ratajskiego na lipiec.
Na koniec września można uzyskać wizytę u neurologów – dr Katarzyny Chibowskiej i dr Ewy Wiśniewskiej.
Z kolei na poradę u laryngologa, dr Jarosława Prusa trzeba poczekać do sierpnia. Miesiąc dłużej poczekamy na pierwszą wizytę u diabetologa dr Arkadiusza Krakowieckiego.
Dr Elżbieta Matuszewska, która jest reumatologiem dziecięcym prowadzi aktualnie zapisy na wrzesień.
Dopiero późną jesienią skorzystamy z wizyty u okulisty dr Barbary Przyborskiej, do której można się zapisać na październik br.
W listopadzie jest możliwość skorzystania z pomocy dermatologa – dr. Marjany Feduniw.
Wszystkie podane terminy obowiązują na dzień 25.04.2022r., a ulegają zmianie wraz z upływem czasu.

Już nie w tym roku

W tym roku nie ma już możliwości zapisu na pierwszą wizytę do kardiologa. Dr Ewa Bochenek-Kłos nie ma wolnych wizyt do końca 2022 roku, a dr Piotr Abramczyk prowadzi zapisy na sierpień 2023 r.
Przedstawione powyżej terminy dotyczą wizyt pierwszorazowych. Nieco inaczej wygląda czas oczekiwania dla pacjentów, którzy na stałe korzystają z pomocy danego specjalisty. Tu zapisy odbywają się albo bezpośrednio w gabinecie u lekarza i są uzależnione od oceny stanu pacjenta albo terminy praktycznie pokrywają się z terminami wizyt pierwszorazowych. Wyjątek stanowią lekarze neurolodzy, którzy swoich stałych pacjentów przyjmą dopiero w listopadzie i grudniu.

Dane do sporządzenia niniejszego zestawienia otrzymaliśmy od dyrekcji Nowodworskiego Centrum Medycznego, za co serdecznie dziękujemy.

M. Mianowicz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *