Pościg, narkotyki i korupcja – 36-latek trafił do aresztu

2022-05-23 4:09:08

Sceny jak z filmu rozgrywały się kilka dni temu w Legionowie. 36-letni nowodworzanin najpierw motocyklem, później pieszo próbował uciec przed policjantami. Powodem ucieczki była jazda po alkoholu i ogromna ilość posiadanych narkotyków. Kiedy został zatrzymany, zaproponował policjantom łapówkę czym jeszcze bardziej dorzucił do pieca

Policjanci w trakcie służby chcieli zatrzymać do kontroli motocykl, którego styl jazdy wskazywał, że motocyklista może być pod wpływem alkoholu. Po wydaniu polecenia do zatrzymania, kierujący motocyklem zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci chwilę później ruszyli w pościg za jednośladem. Po kilkuminutowym pościgu kierowca porzucił motocykl i kontynuował ucieczkę pieszo. Policjanci nie odpuścili i ruszyli w pogoń za kierowcą. Kilka chwil później uciekinier został zatrzymany, a okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Pomimo zatrzymania, mężczyzna chcąc odzyskać wolność próbował przekupić policjantów oferując im pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Wtedy usłyszał od interweniujących, że popełnił kolejne przestępstwo.
Po przewiezieniu na komendę okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. W toku dalszych czynności policjanci znaleźli narkotyki. 36-latek w saszetce oraz w plecaku miał marihuanę i metamfetaminę o łącznej wadze ponad 100 gramów.
36–latek trafił do policyjnej celi. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego mężczyzna został przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty. Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, próbę przekupstwa policjantów oraz posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legionowie sąd zastosował wobec mieszkańca powiatu nowodworskiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3  miesiące.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Legionowie.

red. na podst. KPP Legionowo
fot.: KPP Legionowo

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *