Ponad połowa wyników w testach na Covid-19 pozytywna!

2020-10-23 7:10:13

W minioną sobotę zmarł 56-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego, u którego wykryto Covid-19. W tym samym dniu, spośród 70 osób, którym pobrano wymazy do badań pod kątem koronawirusa w Nowodworskim Centrum Medycznym, było aż 40 dodatnich wyników. Jest to najwyższy wskaźnik w historii!

Przypomnijmy, iż Nowodworskie Centrum Medyczne oferuje usługę tych badań po cenach znacznie niższych, niż w innych punktach. Od dnia 15 października wymazy w kierunku COVID-19 są pobierane po wcześniejszym pobraniu numerka z godziną wykonania badania. Numer telefonu dla pacjentów – 503-642-999.

Aktualny wynik badania metodą RT-PCR (wymaz) jest warunkiem odwiedzenia bliskich na oddziałach szpitalnych.

12 października dyrekcja NCM wydzieliła część oddziału chorób wewnętrznych na potrzeby leczenia osób zarażonych koronawirusem. Pięć łóżek jest w gotowości na przyjęcie pacjentów z potwierdzoną chorobą Covid-19 i 10 łóżek dla osób z podejrzeniem choroby.

Mimo panującej epidemii, na terenie szpitala wciąż trwają prace remontowe, w tym bardzo kosztowna termomodernizacja obiektu.

– Wczoraj odbyłem rozmowę z dyrektorem Jackiem Kacperskim, który zwrócił się z zapytaniem o kolejne wsparcie finansowe – napisał burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski.

– W takich sytuacjach nie ma nawet chwili zastanowienia. Oczywiście, że pomożemy. To Nasz szpital. Dlatego na najbliższej sesji Rada Miejska w Zakroczymiu, na mój wniosek zabezpieczy kwotę 10.000 zł, którą przekażemy Nowodworskiemu Centrum Medycznemu na przeciwdziałanie COVID. Proszę również innych samorządowców o rozważenie przekazania “cegiełki” na ten cel. W takich sytuacjach powinniśmy wspierać szpital – zapewnia samorządowiec.

W wielu miejscach Polski dochodzi do sytuacji, w których personel medyczny odmawia stawienia się w pracy, unika kontaktów z chorymi, a karetki pogotowia wożą pacjentów po Polsce szukając placówki, która zechce ich leczyć. Na tym tle szpital nowodworski wyraźnie wyróżnia się na plus. Zawdzięczamy to naszym lekarzom i dyrekcji placówki.

Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *