Facebook
POMIECHÓWEK. Wyśnione półkolonie w Dolinie Wkry

2019-07-27 2:04:52

Ponad trzydzieścioro dzieci z terenu gminy Pomiechówek wzięło udział w pierwszych półkoloniach zorganizowanych przez tutejszy Gminny Ośrodek Kultury. Zwieńczeniem dwóch tygodni zajęć był program artystyczny pt. “Sen Nocy Leśnej”, który można było podziwiać w sobotę, 20 lipca w Parku Dolina Wkry

Organizatorem półkolonii teatralnych był Ośrodek Kultury PomPA. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach programu “Lato w teatrze” dofinansowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego z siedzibą w Warszawie, który pozytywnie rozpatrzył wniosek napisany przez Annę Tomaniak z  Ośrodka Kultury. Swoją “cegiełkę” do realizacji projektu dołożył również samorząd Pomiechówka.

W półkoloniach udział wzięły dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat, łącznie 32 osoby. Uczestnicy w dniach od 8 do 20 lipca codziennie, oprócz niedzieli, mieli zorganizowane warsztaty teatralne, plastyczne, muzyczne i przyrodnicze. Zajęcia odbywały się głównie w Parku Dolina Wkry. Do udziału w projekcie zaproszono instruktorów, którzy przez dwa tygodnie inspirowali i kierowali kreatywnością młodych uczestników. Za zajęcia teatralne odpowiadała Monika Rejtner, za strefę muzyczną – Agnieszka Żuławnik, plastyczną stroną zajęła się Dominika Ruta, a przyrodniczą – Anna Tomaniak. Nad całością organizacyjnie czuwała Małgorzata Lewczuk. W przedsięwzięciu udział wzięli również wolontariusze, także z zagranicy. Podczas spotkań powstawał spektakl, który miał być zwieńczeniem półkolonii, a jego współtwórcami zostały dzieci i młodzież.
Na finał “Lata w teatrze”, czyli przedstawienie pt. “Sen Nocy Leśnej” zaproszono na sobotę, 20 lipca o godz. 18:00 do parku nad Wkrą. Widownia niespodziewanie została podzielona na sześć grup i każda, ze swoim przewodnikiem, udała się na spacer po Dolinie Wkry. Przewodnicy opowiadali po drodze o zwierzętach: wilkach, niedźwiedziach, sumie, wydrach, żubrze, lisach, zającach, biedronkach, kaczkach oraz rysiach i szopach. W role napotkanych zwierzaków wcielili się, tak jak i w przewodników, uczestnicy półkolonii. Wszystkie grupy swój spacer kończyły na polanie, gdzie na gości czekały już leżaki i warsztaty plastyczne. Zwieńczeniem spotkania było odśpiewanie piosenki o lesie, autorstwa oczywiście uczestników półkolonii.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *