POMIECHÓWEK. Wezwał służby na ratunek… zabawce

2020-07-12 7:14:35

Centrum Powiadamiania Ratunkowego przyjęło w sobotę wieczorem nietypowe zgłoszenie od mieszkańca gminy Pomiechówek z informacją o spadającym balonie

Zgłoszenie o spadającym balonie na teren łąk w okolicach Bronisławki (gm. Pomiechówek) przyjęli dyżurni Centrum Powiadamiana Ratunkowego w minioną sobotę, ok. godz. 20:00. 66-letni mieszkaniec Bronisławki poinformował, że przez lornetkę dostrzegł spadający balon na okoliczne łąki, lecz żadnej osoby w pobliżu.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano karetkę Ratownictwa Medycznego oraz zastępy Straży Pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, Wojskową Straż Pożarną z Pomiechówka oraz OSP Pomiechówek i ratowników wodnych z OSP Ratownictwo Wodne wraz z pontonem. Na miejsce udali się również policjanci z pomiechowskiego Posterunku Policji.

Gdy służby dotarły na miejsce i przeczesały teren znaleziono… balonik nadmuchiwany helem. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie i wywołanie niepotrzebnego alarmu został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

 

Red./ fot. Wirtualny Nowy Dwór

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *