POMIECHÓWEK. W Wymysłach na wesoło

2019-06-13 10:46:12

Władze Pomiechówka zapowiedziały, że w tej gminie dzień dziecka potrwa cały miesiąc. Już tydzień po głównej imprezie w Pomiechówku, świętowały więc sołectwa: Kosewo, Cegielnia Kosewo i Wymysły. Tutaj święto dzieci połączono z integracją mieszkańców

To już kolejna impreza zorganizowana wspólnie przez władze i aktywnych mieszkańców trzech sołectw. W sobotę, 8 czerwca od godzin przedpołudniowych na placu zabaw w Wymysłach trwały przygotowania do “Dnia Dziecka i Rodziny”. Mieszkańcy tłumnie zebrali się, żeby najpierw przygotować teren, rozstawić stoły i namioty, a później rozpalić ognisko i przygotować poczęstunek. Mieszkańcy sami piekli ciasta, prowadzili konkursy i zabawy dla dzieci, malowali buźki. Na najmłodszych, dzięki uprzejmości władz gminy, czekał również dmuchaniec oraz wata cukrowa i popcorn. Tuż po godz. 17:00 na placu zabaw pojawił się wóz strażacki. Druhowie wylali na plac mnóstwo piany, w której dzieci mogły “pływać” do woli.

Dla zebranych wystąpił również lokalny zespół “Borynowe Skowronki”, a program dla dzieci pt. “Brzechwa Dzieciom” zaprezentowała Amatorska Grupa Teatralna z Goławic. Zabawy i konkursy przygotowała i prowadziła Katarzyna Małachowska z Chaty Wymysły. W organizację włączyła się również filia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Kosewy.
Każde z ponad setki dzieci uczestniczących w zabawie otrzymało również prezent.
Po godz. 18:00 na placu zabaw, przy ognisku bawili się natomiast dorośli mieszkańcy Kosewa, Cegielnia Kosewo i Wymysłów.

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *