POMIECHÓWEK. W jednym momencie uzbierał 28 pkt. karnych

2017-02-02 1:03:18

Policjanci nowodworskiej drogówki skierowali wniosek o ukaranie 24-letniego kierowcy. Mężczyzna kierując osobowym volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 83 km/h, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych i nie zatrzymał się do kontroli. W sumie 24-latek uzbierał 28 pkt. karnych i czeka go rozprawa w sądzie.
W minioną sobotę (28 stycznia) policjanci WRD dokonywali pomiaru prędkości w Orzechowie gm. Pomiechówek, droga nr 62. Podczas czynności zauważyli osobowe volvo, które po zmierzeniu urządzeniem laserowym poruszało się w tereniezabudowanym z prędkością 133 km/h. Dodatkowo kierowca podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu na przejściu dla pieszych. Kiedy mundurowi próbowali zatrzymać pędzące volvo, kierowca przyspieszył i zignorował policjantów. Funkcjonariusze przystąpili do pościgu, jednak pojazd zniknął im z pola widzenia. W toku podjętych dalszych czynności kierowca

został ustalony. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gm. Czosnów, który w momencie zatrzymania przebywał w jednym z nowodworskich mieszkań. Nie miał przy sobie prawa jazdy i był trzeźwy. Nie potrafił wyjaśnić policjantom, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli.
Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnienie wykroczenia, za które zostało mu naliczone 28 pkt. karny. Kierowca będzie musiał również zwrócić prawo jazdy głównie za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym.

KPP Nowy Dwór Maz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *