POMIECHÓWEK. Ukradł rower za 2000 zł. Usłyszał jeszcze 5 innych zarzutów

2021-01-22 12:46:22
Policjanci z pomiechowskiego komisariatu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież wartego około 2000 zł roweru. Mundurowi już godzinę po zgłoszeniu zatrzymali 19- latka i odzyskali skradzione mienie. Mieszkańcowi gminy Pomiechówek grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Jak ustalili policjanci, 19-latek w środę wieczorem wszedł na teren jednego z zakładów w Nowym Modlinie. Następnie podszedł do stojaka z rowerami, wsiadł na stojący tam jednoślad i odjechał. Nie umknęło to jednak uwadze pracownika ochrony, który o wszystkim powiadomił policję.

Na miejscu natychmiast pojawili się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pomiechówku. Rozpytali oni napotkane osoby na temat kradzieży roweru, po czym ruszyli w penetrację terenu za sprawcą. Z ich ustaleń wynikało, że młody mężczyzna oddalił się na skradzionym rowerze w kierunku Pomiechówka.

Już po godzinie od zgłoszenia mundurowi na ul. Warszawskiej w Pomiechówku zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Wyglądem przypominał on opisanego przez świadków sprawcę. Daniel W. początkowo wszystkiemu zaprzeczał twierdząc, że rower jest jego własnością.

19- latek został przez policjantów zatrzymany i przewieziony do nowodworskiej komendy, gdzie noc spędził w policyjnej celi.

Następnego dnia okazało się, że Daniel W. ma na swoim koncie również inne kradzieże. Policjantka nowodworskiego zespołu ds. wykroczeń przedstawiła 19- latkowi aż 5 zarzutów dotyczących kradzieży, do których popełnienia się przyznał.

Następnie policjantka wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawiła mu kolejny zarzut, tym razem dotyczący kradzieży roweru. Mężczyzna przyznał do jego popełnienia.

Za bieżące przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

 

st. asp. Joanna Wielocha

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *