Facebook

POMIECHÓWEK. Terytorialsi w walce o życie

2020-08-11 10:20:48

Nadchodząca rocznica Cudu nad Wisłą będzie dla mieszkańców gminy Pomiechówek okazją nie tylko do dorocznego świętowania zwycięstwa nad bolszewikami. Stacjonujący w Pomiechówku 65. batalion lekkiej piechoty 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej organizuje w tym dniu coś równie wielkiego

Z początkiem lipca 65. batalion wrócił do swoich koszar w Pomiechówku, które na pewien czas zostały przekształcony w szpital zakaźny. Pomimo organizacyjnych trudności związanych z czasowym przebywaniem żołnierzy w Kazuniu, Batalion nie ustawał  w niesieniu pomocy potrzebującym, o czym szeroko pisaliśmy przed dwoma tygodniami.

Obecnie nasze działania ukierunkowują się na zbliżający się dzień wcielenia nowych żołnierzy w nasze szeregi a nastąpi to 16 sierpnia br. i będzie to dzień także wyjazdu na poligon do Wędrzyna, gdzie po szesnastodniowych szkoleniu odbędzie się Uroczysta Przysięga Wojskowa – zapowiada Arkadiusz Mazurkiewicz, starszy podoficer Dowództwa 65 batalionu.

Bierzemy udział w uroczystościach patriotycznych wspomagając kombatantów, dla których to czasami ryzyko, ale z drugiej strony patrząc niektórzy z nich nie wyobrażają sobie, aby uczcić swoich towarzyszy broni poległych w słusznej sprawie. Wówczas staramy się zapewnić kombatantom należytą pomoc i jest to dla nas sposób na nieustające podziękowania za włożony trud w ciężką pracę, abyśmy mogli mówić po polsku i w niej żyć, abyśmy mogli być żołnierzami Wojska Polskiego – dodaje Mazurkiewicz.

W dniu 15 sierpnia batalion zaprasza na wyjątkową imprezę. O godz. 15:00 na boisku w pobliżu jednostki rozpocznie się koncert charytatywny, którego dochód będzie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dziecka jednego z żołnierzy, które się urodziło 1 lipca w 30 tygodniu ciąży. O potrzebie organizacji przedsięwzięcia tak mówi Arkadiusz Mazurkiewicz:

Miłoszek jest naszym małym wojownikiem i chcemy mu pomóc w dalszym życiu, dlatego też wpadliśmy na pomysł organizacji wydarzenia, które oczywiście odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Będzie dobra muzyka oraz pokaz naszego batalionu, jak i sprzętu wojskowego. Koncert organizujemy ponieważ nigdy nie zostawiamy swoich w potrzebie i cechuje nas braterstwo.

mjr ZS Piotr Korycki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…