POMIECHÓWEK. Stella szuka domu

2020-01-11 3:18:46

Pod koniec września 2019 r. udało się odłowić błąkającą się w Błędowie (gm. Pomiechówek) młodą sukę, która została z ostała przekazana pod opiekę Stowarzyszenia Pomiechowskie Bezdomniaki

Wyglądała strasznie, była chuda do tego stopnia, że choć jest dość dużym psem, w pierwszych dniach udało jej się wymknąć z terenu kojców pomiędzy prętami furtki. Była bardzo wystraszona i wycofana. W stresie zwijała się w rogalik stroniąc od wszystkich. Za żadne skarby nie chciała opuścić kojca. Po wielu próbach wbrew jej woli została wyprowadzona na spacer. Pierwsze spacery nie były łatwe, kuliła się chowając pod siebie ogon. Z pomocą Stelli przyszedł mały piesek – Myszuś. Okazał się on fantastycznym terapeutą. Okazując spontaniczną radość i zaufanie do wolontariuszy pomógł Stelli się otworzyć się i pozytywnie postrzegać otoczenie.
Obecnie Stella coraz odważniej wychodzi na spacery, choć czasami z obawą spogląda  za oddalającym się kojcem i z radością wraca do niego, jako do swojego azylu. Z brudnego i chudego kundla stała się pięknym okazałym psem. Jest gotowa do adopcji, ale do odpowiedzialnego domu, który będzie dalej pomagał pokonywać jej lęki. Jest to mądry pies, który potrzebuje dużo miłości, aby po przejściach powrócić do normalnego życia.
Problem bezdomności zwierząt jest wciąż aktualny. Jest lepiej, ale do normalności wiele jeszcze brakuje. Bezwzględny obowiązek czipowania zwierząt w dużym stopniu pomógłby rozwiązać problem. Czipowanie psów i kotów w gminie Pomiechówek jest bezpłatne, jednak wielu mieszkańców nie wie i nie korzysta z tej możliwości. 
Mamy też dobre wiadomości! Tedi ma nowych kochających właścicieli. Myszuś po wielu miesiącach w kojcu znalazł nowy dom, a Jagódka znacznie lepiej czuje się po operacji.
Więcej informacji o Stelli można uzyskać w Stowarzyszeniu Pomiechowskie Bezdomniaki.

Z.G.Zalewski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *