POMIECHÓWEK. Policjanci odzyskali przywłaszczony samochód

2020-07-21 12:30:35

W niedzielę, 19 lipca funkcjonariusze nowodworskiego wydziału ruchu drogowego ujawnili na drodze nr 62 w gminie Pomiechówek, przywłaszczony pojazd marki Kia. Auto zostało zabezpieczone

19 lipca br. policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Maz. zatrzymali  w Orzechowie (gm. Pomiechówek), na drodze krajowej nr 62 podjęli interwencję wobec kierującego Kia Sorento. 34-latek z Łomianek jechał od strony Pomiechówka w kierunku Dębego. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dozwolonej prędkości przez kierującego pojazdem. Funkcjonariusze, w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym nałożyli na mężczyznę mandat karny.

Podczas sprawdzenia pojazdu w systemie okazało się jednak, że kia sorento figuruje w systemie jako pojazd utracony w wyniku przywłaszczenia. W związku z tym funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd, który został odholowany na parking depozytowy. Kierujący wraz z policjantami udał się do nowodworskiej komendy policji, gdzie został przesłuchany.

Przypominamy! Za przestępstwo przywłaszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha/kp-z, foto poglądowe

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *