Facebook

POMIECHÓWEK. Park tętniący życiem

2019-06-07 12:17:25

W Pomiechówku na 10 hektarach został wybudowany kompleks leśno-rekreacyjny. Główną atrakcją kompleksu jest ścieżka dydaktyczno- przyrodnicza. W ostatni weekend maja zorganizowano na niej tydzień motyla

Na całym terenie znajdują się drewniane wiaty, w których w ciekawy sposób opisana jest i ilustrowana flora i fauna. Na terenie parku przygotowano szereg atrakcji m.in. kładkę, którą można spacerować w koronach drzew. Jest wieża widokowa oraz plac zabaw. Na całym terenie możemy spotkać wiklinowe rzeźby np. dzików, zajęcy i jelenia. Dla miłośników owadów powstała łączka motylowa na której w skali 50:1 możemy podziwiać ogromne motyle i jedną ważkę.

W drugiej połowie maja na terenie parku zorganizowano tydzień motyla. W tygodniu dla przedszkolaków odbyły się warsztaty przyrodnicze. W formie zabawy dzieci mogły dowiedzieć się o poszczególnych etapach rozwoju motyli od jajeczka do dorosłej postaci motyla. W warsztatach brało udział około 80. dzieci. Natomiast w sobotę, 25 maja pan Andrzej Lenart zaprezentował własną kolekcję motyli oraz przeprowadził wykład na ich temat. Pan Andrzej jest posiadaczem jednej z większy kolekcji motyli na terenie północnego Mazowsza.

Park Dolina Wkry jest miejscem zarówno dla rekreacji jak i edukacji. Pomysł budowy Parku Dolina Wkry cieszy dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Pomiechówka i nie tylko. Koszt całego kompleksu z dofinansowanie unijnym wyniósł ponad 10 mln złotych.

Z.G.Z.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…