POMIECHÓWEK. Obojętność zabija!

2019-02-18 7:43:56

Szczenna sunia przez blisko dobę po potrąceniu leżała przy DK62. Nikt nie udzielił jej pomocy. Zmarła podczas badania, po wielu godzinach cierpienia

We wtorek, 12 lutego Stowarzyszenie “Pomiechowskie Bezdomniaki” otrzymało zgłoszenie o potrąconej suni, która od poniedziałku leży niedaleko DK62 w Stanisławowie (gmina Pomiechówek). Według relacji osób, które sunię znalazły, bardzo ciężko oddychała i popiskiwała z bólu. W lecznicy okazało się, że ma pękniętą przeponę i z powodu wypadku martwe szczenięta w środku. Zmarła podczas badania, bardzo cierpiała.
– Strasznie jest nam przykro, że nie zdążyliśmy jej pomóc. Gdyby kierowca wykazał się odrobiną człowieczeństwa, sunia by żyła! – pisze na swoim profilu na fb Stowarzyszenie. – Prosimy, choć już nie mamy sił… REAGUJCIE! Gdy zobaczycie psa przy ulicy zgłoście to jak najszybciej, zawieźcie do lecznicy, zróbcie COKOLWIEK!!!
Sunia cierpiała prawdopodobnie przez blisko dobę. Przy tak ruchliwej drodze nikt nie zwrócił na nią uwagi, nie udzielił jej pomocy.
– Trzymałam jej głowę na kolanach i mówiłam, że wszystko będzie dobrze. Tylko dojedziemy do lecznicy. Bardzo płakała. Gdyby wczoraj znalazła się na stole miałaby szansę. Mogłaby żyć jeszcze dobre 10 lat – zapewnia pani Agnieszka Korzeniewska z “Pomiechowskich Bezdomniaków”.

M.A.

fot. Stowarzyszenie “Pomiechowskie Bezdomniaki”

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *