Facebook
POMIECHÓWEK. Na wiosnę będą mieć świetlicę

2021-02-09 2:25:57
Już w kwietniu tego roku ma zostać otwarta świetlica dla mieszkańców osiedla przy ul. Wojska Polskiego w Pomiechówku. To dobra wiadomość, jednak szkoda tylko, że od ponad roku lokal świeci pustkami, a koszt wynajmu uszczupla gminny budżet

 

Pomieszczenie mieści się na parterze jednego z bloków, a jego właścicielem jest Agencja Mienia Wojskowego.

-W 2020 roku poniesiono koszty z tytułu wynajmu pomieszczenia przeznaczonego na organizację świetlicy przy ul. Wojska Polskiego w wysokości 34 581,20 zł. Na remont lokalu w roku budżetowym 2021 zaplanowano kwotę 10 000 zł – czytamy w piśmie skierowanym do naszej redakcji przez Mariusza Łempickiego, zastępcę wójta gminy Pomiechówek.

Podczas wizyty na osiedlu udało nam się porozmawiać z mieszkańcami, którzy jednoznacznie nie potrafili wyrazić swojej opinii czy takie pomieszczenie jest potrzebne. Jedni skłaniali się ku temu, że mogą korzystać z gościnnych progów pobliskiego GOK-u, z kolei inni twierdzili, że skoro świetlice są w pobliskich wsiach, to i na osiedlu się przyda. Wszystko zapewne zależy od pomysłów na wykorzystanie pomieszczenia, by przeznaczona na wynajem kwota nie poszła w przysłowiowe “błoto”.

MM

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *