POMIECHÓWEK. Może uda się przed wakacjami? Kolejny termin na otwarcie dworca w Pomiechówku.

2021-05-12 4:02:00

Niebawem minie rok od kiedy ekipy opuściły plac budowy dworca. Budynek dworcowy został ukończony i w pełni wyposażony. Wydawać by się mogło, że wszystko jest na miejscu, a jednak nadal pasażerowie nie mogą korzystać z infrastruktury dworcowej

Na początku roku uzyskaliśmy od zarządcy inwestycji spółki PKP S.A. informację, że oddanie do użytku nastąpi po wykonaniu przez PKP Energetyka przyłącza prądu. Termin oddania zapowiadano na II kwartał br. Do chwili obecnej niewiele w tej kwestii się nie zmieniło. Dworzec nadal stoi ogrodzony, zamknięty na głucho, a nocą pogrążony w ciemnościach.
Ponownie zwróciliśmy się z zapytaniem do inwestora i administratora budynku z zapytaniem, co stoi na przeszkodzie by ukończony już dawno obiekt zaczął służyć pasażerom.
– Zakończone zostały zasadnicze roboty budowlane na dworcu. Wykonane zostało również przyłącze energii elektrycznej. Wkrótce wykonawca rozpocznie prace związane z konfiguracją wszystkich systemów dworcowych oraz ich testowanie.
Dokładamy starań, aby budynek został udostępniony podróżnym w jak najkrótszym terminie. Obecnie szacujemy, że nastąpi to na przełomie II i III kwartału br.- wyjaśniła nam Aleksandra Grzelak, główny specjalista Wydziały Komunikacji PKP S. A.
W sprawie coś drgnęło, widać światełko w tunelu, bo w końcu jest podłączony prąd. Jednak pasażerowie muszą jeszcze przez jakiś czas uzbroić się w cierpliwość. Pozostaje jedynie cieszyć się tym, że pociągi PKP nie mają tak dużych opóźnień.

MM

Comments

comments

1 komentarz

  1. jacek odpowiedz

    W Pomiechówku nie zatrzymują się pociągi PKP. No chyba że zaczną się zatrzymywać że względu na nowy dworzec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *