Facebook
POMIECHÓWEK. Miał prawie 3 promile i prowadził bez prawa jazdy

2022-04-12 1:50:51

W niedzielę pomiechowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę tico. 42- latek w wydychanym powietrzu miał 2,8 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

10 kwietnia 2022 roku około godziny 13:40 dzielnicowi z Posterunku Policji w Pomiechówku na ul. Nasielskiej podczas obchodu rejonu służbowego, zatrzymali do kontroli drogowej daewoo tico. Posiadali informację, że kierujący nim mężczyzna może być pijany. Już za chwilę od siedzącego za kierownicą 44- latka wyczuli zapach alkoholu. Postanowili więc sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie alcoblow dało wynik pozytywny. W związku z tym mundurowi udali się z mężczyzną do pomiechowskiego komisariatu. Alkometr wskazał, że mieszkaniec gminy Nasielsk w wydychanym powietrzu ma aż 2,8 promila alkoholu. Dodatkowo okazało się, że 44- latek w ogóle nie posiada prawa jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nie posiadającą do tego uprawnień, wiąże się ze skierowaniem przeciwko niej wniosku do sądu, gdzie orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna.

Postępowanie w tej sprawie jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Dworze Mazowieckim.

asp. sztab. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *