Facebook

POMIECHÓWEK. Lider zdrowia jest w Pomiechówku

2019-12-12 12:06:29

Ośrodek Zdrowia w Pomiechówku jest jednym z najlepszych w kraju. W ogłoszonych niedawno wynikach ogólnopolskiego konkursu “Lider e-zdrowia 2019” otrzymał zaszczytne wyróżnienie w kategorii zakładów leczniczych zatrudniających od trzech do pięciu osób uprawnionych do wystawiania recept. Konkurs organizowany jest przez Dziennik Gazeta Prawna wraz z Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia

Celem konkursu było promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnienie rozwiązania, jakim jest e-recepta. Konkurs trwał od 1 lipca do 15 września 2019 roku, na terenie całej Polski i we wszystkich placówkach medycznych, które wzięły udział w plebiscycie.

To niezwykłe wyróżnienie otrzymaliśmy dzięki wspólnej pracy całego zespołu SPZOZ w Pomiechówku oraz naszym pacjentom otwartym na zmiany. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w konkursie oceniane były placówki ochrony zdrowia z terenu całego kraju. Szybkie wdrożenie e-recept, a w dalszym planie następnych rozwiązań z obszaru e-zdrowia poprawia jakość leczenia, oszczędza czas pacjentów oraz poprawia efektywność zarządzania zasobami. Jesteśmy przekonani, że e-usługi w zdrowiu to łatwiejszy dostęp do opieki zdrowotnej oraz możliwość zapewnienia lepszego obiegu informacji w systemie – zapewnia nas dyrektor placówki, dr Jarosław Krzewiński.

Konkurs Lider e-zdrowia 2019 ma na celu promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz mobilizowanie środowiska medycznego do wystawiania e-recept. Wynikiem konkursu jest ranking liderów e-zdrowia, którzy przystąpili do udziału w konkursie. Głównym kryterium wyboru liderów był procentowy udział liczby wystawionych e-recept w stosunku do wszystkich wystawionych recept (papierowych i elektronicznych. W przypadku uczestników, którzy zajęli czołowe miejsca, wskaźnik sięgał nawet 99,95%. Kolejnym kryterium rankingu była liczba wszystkich wystawionych e-recept. Zwycięzca w kategorii “zakład leczniczy” wystawił w okresie trwania konkursu aż 80 tys. takich recept. Metodologia pozwalała na wskazanie liderów e-zdrowia, którzy wykonali transformację cyfrową i wystawiają e-recepty.

Piotr Korycki

Comments

comments

1 komentarz

  1. R. Perkowski odpowiedz

    A jak jest z dostępnością do diagnostyki w procesie leczenia , czy też jest liderem ? czy jak za czasów Szwejka-Lewatywa i aspiryna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…