POMIECHÓWEK. Koncert charytatywny dla Kasi z muzyką jak za dawnych lat

2022-10-06 1:10:49

Niezwykłe wydarzenie odbyło się w minioną niedzielę (2.10) w Pomiechówku. Na terenie nadrzecznym przy ul. Warszawskiej zorganizowano imprezę charytatywną, z której dochód wesprze mieszkankę gminy, Katarzynę Nerć, w walce z rakiem trzustki

Pani Kasia choruje na raka trzustki. Na terapię protonową, która daje ogromną nadzieję na pokonanie choroby, musi uzbierać 300 tys. zł. W zbieraniu środków wspiera ją Fundacja Otwarte Ramiona. Dużą rolę w walce o zdrowie odgrywają jej bliscy, przyjaciele, sąsiedzi i niemal wszyscy mieszkańcy gminy, którzy organizują i włączają się w organizację wszelkich możliwych form zbierania pieniędzy.

Skalę chęci pomocy dla pani Kasi można było zobaczyć w minioną niedzielę. Na “Koncercie charytatywnym dla Kasi z muzyką jak za dawnych lat” pojawiły się tłumy. Wydarzenie wsparli m.in. strażacy, harcerze, rodzice uczniów pomiechowskiej podstawówki, przedsiębiorcy i samorząd gminy. Każdy pomagał jak umiał. Był grill, kuchnia polowa, pierogi, ciasta, słodkości oraz loteria fantowa i fotobudka. Na dzieci czekały animacje i warsztaty. Dla wszystkich na scenie wystąpiły bardziej i mniej znane zespoły disco polo: Venus, Explozja, E-maill, Skaner i Toledo. Publika tańczyła, śpiewała (m.in. hit “Lato w Kołobrzegu”) i chętnie wrzucała datki do puszek.

Przygotowano także licytacja fantów, których duża ilość świadczy niewątpliwie o determinacji organizatorów, ale i wielkich sercach darczyńców. Nie można tu nie wspomnieć o wyjątkowym voucherze od naszego wicestarosty. Paweł Calak przekazał na licytację swoje usługi “całodniowego rżnięcia i rąbania drewna”.

Nie lada gratką były również fanty od Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka – bagnet na broń i spinki męskie z srebrną unikatową monetą. Minister objął niedzielne wydarzenie swoim patronatem, a gościem specjalnym koncertu był szef jego gabinetu, Łukasz Kudlicki.

Panią Kasię można wesprzeć m.in. poprzez zbiórkę: www.siepomaga.pl/katarzyna-nerc.
Warto również zajrzeć na stronę z licytacjami: LICYTACJĘ KASIA KONTRA RAK | Facebook

M.A.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…