POMIECHÓWEK. Dzieci nadal na kwarantannie

2020-09-04 6:00:02

2 września br. pisaliśmy o trenerze KS Wkra Pomiechówek, u którego zdiagnozowano koronawirusa, a który kilka dni wcześniej wrócił z podopiecznymi z obozu sportowego. Poprosiliśmy dyrektora SP w Pomiechówku oraz przedstawiciela KS Wkra Pomiechówek o komentarze w tej sprawie:

POMIECHÓWEK. Koronawirus w klubie sportowym

1 września po godz. 16:00 dowiedziałem się, że jeden z trenerów KS Wkra Pomiechówek ma pozytywny test na koronawirusa. Natychmiast poinformowaliśmy rodziców dzieci, które wraz z trenerem przebywały na obozie w Ustce. To było 23 uczniów. Wszyscy zastosowali się do nakazów i dzieci pozostały w domowej kwarantannie. Mam zapewnienie z Sanepidu, że wszystkie dzieci zostaną przebadane. Oczywiście, jako szkoła usprawiedliwimy dni nieobecności. 5 września o północy kończy się kwarantanna – mówi Adam Szatkowski, dyrektor SP w Pomiechówku.

Również jeden z trenerów KS Wkra zabrał głos.

W momencie, kiedy dowiedzieliśmy się, że jeden z naszych trenerów jest zarażony Covid-19 przerwaliśmy wszystkie treningi i mecz. Rodzice zostali poinformowani o tym fakcie. Nie wiem i nie chcę wchodzić w kompetencje Sanepidu, ale dostaliśmy zapewnienie, że dzieci zostaną przebadane na obecność wirusa. Z moich informacji wynika, że ma to nastąpić w dniu dzisiejszym (piątek, 5 września – przyp. red.) – mówi Artur Rafalski, trener KS Wkra Pomiechówek.

Do sprawy będziemy jeszcze wracać.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *