POMIECHÓWEK: Co dalej z dworcem?

2019-02-14 1:50:21

Kolejny przetarg na budowę dworca w Pomiechówku zakończył się fiaskiem. PKP S.A. chce wydać na ten cel 8 mln zł, ale jak na razie żadna z firm nie chce podjąć się budowy za takie pieniądze

Zamówienie zakłada budowę dworca wraz z zagospodarowaniem placu przydworcowego i niezbędną infrastrukturą techniczną. Najpierw całkowicie rozebrany zostanie obiekt dotychczas przeznaczony do sprzedaży biletów, obiekt przeznaczony dla osoby przeprowadzającej dzieci przez przejście dla pieszych oraz wiata przystankowa dla pasażerów autobusów. Do sprzedaży biletów zostanie przygotowany tymczasowy budynek. Przy dworcu powstanie parking i miejsca postojowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych.

Budynek powstanie w technologii tzw. innowacyjnego dworca systemowego. Według wizualizacji, będzie niemal identyczny jak dworzec Nasielsk. W budynku przewidziano ogrzewaną poczekalnię, ogólnodostępne toalety, ścianę tzw. zegarową, otwartą poczekalnię pod zadaszeniem oraz miejsce na lokale handlowo-usługowe.

Pierwszy przetarg na budowę dworca Pomiechówek wraz z wykonaniem brakującej dokumentacji projektowej zakończono pod koniec października. Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ jedyny wykonawca, który odpowiedział na ogłoszenie, zaoferował zbyt dużą sumę. Podczas kiedy PKP S.A. planowało wydać 8 048 804 zł, firma A-Projekt Sp. z o.o. z Warszawy zaproponowała nieco ponad 11 mln zł.

Drugi przetarg ogłoszono w grudniu 2018 r. Tym razem zainteresowanie wykonawców było większe. W połowie stycznia nastąpiło otwarcie ofert; firma A-Projekt swoją ofertę ponowiła, TORPOL S.A z Poznania zaproponowało kwotę nieco niższą (11 182 305,46 zł), a najniższa była oferta konsorcjum firm BALZOLA POLSKA Sp. z o.o. i Construcciones y Promociones Balzola S.A. (10 731 301,32 zł).

Mimo to, stanowisko PKP S.A. w sprawie finansów się nie zmieniło. Pozostaje więc czekać aż kolej sięgnie głębiej do kieszeni.

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *