POMIECHÓWEK. 11 lat więzienia za śmiertelne potrącenie Sebastiana

2019-07-19 3:26:32

Taki wyrok, choć nieprawomocny usłyszał Łukasz K., który w październiku 2017 r. śmiertelnie potrącił 15-letniego Sebastiana

Wieczorem, 27 października 2017 r. na drodze pomiędzy Cegielnią Kosewo a Wymysłami (gm. Pomiechówek), 29-letni wówczas Łukasz K., mieszkaniec Szczypiorna śmiertelnie potrącił jadącego na rowerze 15-letniego Sebastiana i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając chłopcu pomocy, który zmarł na skutek odniesionych ran.

Łukasza K. szukali wszyscy; rodzina, przyjaciele, znajomi Sebastiana i mieszkańcy całego naszego powiatu. Pod koniec listopada na warszawskiej Pradze odnaleziono terenową Toyotę, którą kierował K. Jak się potem okazało, nie należała ona do K. a prawowity właściciel nie zdawał sobie sprawy, że jego auto brało udział w zdarzeniu. Sprawca został zatrzymany po ponad miesiącu na lotnisku w Modlinie, kiedy to wracał z pracy z Wielkiej Brytanii.

10 lipca br. zapadł wyrok, w którym sąd skazał 31-letniego obecnie Łukasza K. na 11 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *