Policyjny pościg za włamywczem

2015-10-16 12:40:13

Policja zatrzymała 31-letniego nowodworzanina, który włamał się do jednego z lokali handlowo-usługowych. Mężczyzna może trafić do więzienia na 10 lat

Do zdarzenia doszło w nocy z 12 na 13 października. To właśnie wtedy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Kościuszki w Nowym Dworze dwóch mężczyzn wynosi jakieś przedmioty z posesji. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci prewencji.

Kiedy mundurowi podjechali pod wskazany adres, zauważyli mężczyznę w kominiarce na głowie. Na widok patrolu podejrzany zaczął uciekać, po czym ukrył się na pobliskim parkingu między pojazdami. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policja ustaliła, że włamywacz to znany już wcześniej organom ścigania 31-letni Łukasz A.

Zdaniem śledczych, podejrzany prawdopodobnie jeszcze z innym mężczyzną dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z lokali handlowo-usługowych. Z pomieszczenia zginęły: agregat prądotwórczy i kilka zwoi przewodu elektrycznego. Przedmioty zostały odnalezione w pobliskich zaroślach i zwrócone właścicielowi.

Łukasz A. po złożeniu wyjaśnień skorzystał z przysługującego mu prawa i dobrowolnie poddał się karze. Aktualnie nowodworscy policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia i zatrzymania drugiego mężczyzny.

 

Źródło: KPP w NDM

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *