Podium dla “jedynki”

2015-06-25 1:24:32

Już po raz 8. w publicznym gimnazjum nr 1. im. Jana Pawła II w Nowym Dworze Maz. odbył się powiatowy konkurs muzyczny “Młody Idol”

W konkursie wystąpili uczestnicy ze szkół z całego powiatu tj.: z ZSP w Cząstkowie Mazowieckim, Gimnazjum nr 1. im. Św. Stanisława Kostki w Zakroczymiu, ZS nr 3 w Modlinie, ZS nr 1., Gimnazjum im. Ryszarda Kaczorowskiego w Nowym Dworze Maz., Publicznego Gimnazjum nr 1. im. Jana Pawła II w Nowym Dworze Maz.

W jury zasiadło natomiast profesjonalne jury: Ryszard Imbor – pianista jazzowy i wokalista, Arleta Lemańska – aktorka dramatyczna i wokalistka, Elżbieta Napiórkowska – przedstawiciel sponsora konkursu Wydawnictwa Oxford University Press oraz Zuzanna Małajny – przedstawiciel Rady Samorządu Uczniowskiego w PG nr 1. Jury oceniało uczestników w skali 1-10. Tym razem wokaliści, a właściwie wokalistki, musiały zmierzyć się z repertuarem w języku angielskim, oceniana była m.in. dykcja, wymowa i swoboda w poruszaniu się na scenie. Dziewczyny wybrały sobie odważne repertuary. Ze sceny płynęły trudne, ale każdemu znane melodie tj. “I will always love you” – Whitney Houston, “Take me to church” – Hozier, “Zombie” – The Cranberries czy “Knockin` on heaven`s door” – Guns N`Roses.

Po burzliwej naradzie jury przedstawiło wyniki. Jak się okazało, najlepsze wokalistki wychował ZS nr 1. gimnazjum im. R. Kaczorowskiego, bowiem to ich uczennicom przypadły wszystkie miejsca na podium. I miejsce zajęła Marysia Piotrowska, która urzekła jurorów wykonaniem piosenki “Zombie” z repertuaru zespołu The Cranberries. II miejsce przypadło Idzie Rogowskiej, natomiast III miejsce Karolinie Prasał.

Wyróżnienia otrzymały: Weronika Kłosowska z PG nr 1. i Martyna Konsalik z ZS nr 3. w Modlinie.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *