PLAYARENA. Ścisk w tabeli na koniec rundy jesiennej

2019-12-13 2:06:44

Dobiegła końca jesienna runda w nowodworskiej Playarenie. Rozgrywki czeka teraz zimowa przerwa, do której zawodnicy wrócą wiosną. Tymczasem w tabeli panuje ogromny ścisk i szansę na końcowy triumf ma niemal każda z drużyn
Jesień na słynnym już orliku przy ul. Bema w Twierdzy Modlin obfitowała w ogrom meczów w ramach rozgrywek nowodworskiej Playareny. Po zakończonej rundzie, zawodników czeka zasłużony odpoczynek. Na ligowe boisko powrócą wiosną. Wtedy do rozegrania pozostanie kolejnych 56 spotkań, które wyłonią Mistrza Ligi oraz rozstrzygnie się, która drużyna znajdzie się w grupie zespołów, premiowanych awansem i wyjazdem na Mistrzostwa Polski. Najbliżej końcowego triumfu wydaje się być BKS Betoniara, mająca ogromną chęć na odzyskanie tytułu mistrzowskiego, ale tylko teoretycznie, bowiem tuż za ich plecami, zaledwie z 1 punktem straty, czai się aktualny Mistrz Ligi – Brooklyn NDM. Z taką samą stratą punktową na 3. miejscu znajduje się Nowa Gwardia, imponująca w tym sezonie formą. Z 6 punktami straty do lidera, na 4. miejscu plasuje się Sparta Modlin, a tuż za nimi The Naturat, który po fatalnym początku sezonu, pod sam jego koniec zaczął sukcesywnie odrabiać straty.

W tym sezonie mamy naprawdę ciekawe rozgrywki i każdy to powie bez wahania. Poziom sportowy podniósł się przez rozgrywanie wszystkich zawodów w ustalonych godzinach i z licencjonowanym sędzią z MZPN – mówi organizator, Bartosz Ciszyński.

Przypomnijmy, że nowodworska Playarena to nie tylko rozgrywki sportowe. Liga wsparła Szlachetną Paczkę, Dom Dziecka w Chotomowie razem z pracownikami stacji Lotos. Co roku, angażuje się także w akcje WOŚP. W mijającym roku pomiędzy sezonami zorganizowane były, razem z opiekunem boiska przy ul. Bema panem Sławomirem Krzeczkowskim, turnieje charytatywne: dla Adama oraz Sebastiana, syna kapitana jednej z drużyn. Jakie są plany nowodworskiej Playareny na czas zimowej przerwy?

– Zorganizujemy w drugiej połowie stycznia kolejny turniej charytatywny, w marcu jeszcze jeden. Wszystko przed wznowieniem rozgrywek na wiosnę. Samo wyrównanie poziomu rozgrywek, zaangażowanie zespołów w tyle akcji charytatywnych budzi moje olbrzymie zadowolenie i jest świetnym prognostykiem przed kolejnymi nowinkami w naszym mieście jak choćby nasz udział w projekcie ogólnopolskiej Ligi e-Sportowej z finałami na Stadionie Legii. Ten rok będzie kluczowy dla tych rozgrywek, gdyż mamy pewne propozycje rozwoju zawodów, ale nie chciałbym uprzedzać pewnych faktów na tym etapie negocjacji – mówi B. Ciszyński.

Otwartym pozostaje pytanie, kto zatem wzniesie puchar mistrzowski i będzie reprezentować miasto Nowy Dwór Mazowiecki na Finałach Mistrzostw Polski Ligi 6-osobowej w Polsce. Po zeszłorocznym ogromnym sukcesie Brooklynu Nowy Dwór Mazowiecki i dotarcia do najlepszej ósemki w kraju, apetyty wszystkich drużyn są jeszcze większe.

Działalność społeczna, wyniki sportowe, forma rozgrywek wszystko to oczywiście nie byłoby możliwe bez zaangażowania drużyn z naszego powiatu z jednej strony, a bez przychylności osób decyzyjnych z drugiej. Pragnąłbym z tego miejsca podziękować pani Agnieszce Grzelak oraz Sławkowi Krzeczkowskiemu, Mariuszowi Szczurowskiemu, Dariuszowi Wąsiewskiemu oraz burmistrzowi Jackowi Kowalskiemu za to, iż mimo częstych przeciwności wspierają tą Ligę i pozwalają zespołom oraz mojej osobie budować te najstarsze aktywniej działające rozgrywki piłkarskie w mieście. Wszystkim sympatykom oraz fanom Playareny i wszystkim zawodnikom życzę również w tym okresie radosnych rodzinnych świąt oraz dużo zdrowia i wszelkich pomyślności w nadchodzącym 2020 roku – dodaje B. Ciszyński.

Która z drużyn pokaże charakter i sięgnie po końcowe trofeum? Kogo będziemy dopingować podczas eliminacji, a może i finałów Mistrzostw Polski? O tym przekonamy się wiosną.

Ewa Gruszka

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *