PLAYARENA. Jadą na finał Mistrzostw Polski do Chorzowa!

2019-07-25 12:25:58

3 drużyny z Nowego Dworu Maz. wzięły udział w Półfinałach Mistrzostw Polski Playarena 2019: mistrz Brooklyn NDM, wice mistrz The Naturat oraz zdobywcy 3. miejsca – WKS Wczorajsi. Mistrzowie nowodworskiej Playareny znaleźli się w gronie 16 najlepszych zespołów w Polsce!

Na ubiegłotygodniowym turnieju na tym samym boisku, podczas Pucharu Polski Fortuna, zawodnicy Brooklynu nie błyszczeli formą. Jednak na niedzielnych Półfinałach Mistrzostw Polski Playarena 2019 zrehabilitowali się z nawiązką, wygrywając wszystkie swoje mecze tego dnia i awansując do grona 16 najlepszych zespołów w Polsce. Finały odbędą się 28 lipca w Chorzowie.

Wyniki poszczególnych, niedzielnych meczów Brooklynu:

Brooklyn 3:2 Ebe Ebe Gdański

Brooklyn 4:1 CTSK Pruszków

Brooklyn 4:2 Tequila Olsztyn

Brooklyn 3:2 Buzzers Olsztyn

Brooklyn 4:0 Extra Paintball Toruń
Barwy Brooklynu reprezentowali: Mateusz Świderski, który został najlepszym strzelcem z 10 bramkami na koncie, Paweł Bocheński – wybrany najlepszym bramkarzem, Marcel Smardzewski, Paweł Puchacz, Bartosz Romanowski, Adam Brzyski, Marcel Pruszkowski, Adam Brzozowski, Adrian Trojak, Tomasz Ołdak, Patryk Skubisz i Igor Sprawka.Warto również dodać, że bardzo dobra postawa Mateusza Świderskiego została dostrzeżona przez trenerów kadry narodowej.

Z dobrej strony, choć z pewnym niedosytem zaprezentowały się popularne “pszczółki”, czyli wice mistrz – The Naturat. Żółto-czarne barwy The Naturatu reprezentowali na boisku i poza nim: Bartek Wojtasik, Piotr Kwiatkowski, Hubert Rusek, Kamil Kwiatkowski, Konrad Szafran, Michał Ziemiecki, Jakub Cieślak, Michał Morawski, Kajetan Kiliś, Patryk Młynarek i kapitan Kamil Cywińskiktóry w meczu z Piwkarzami Szczecin doznał kontuzji nogi, ale zawodnicy życzą szybkiego powrotu do zdrowia. Ponadto, na trybunach i z boku boiska zawodników wspierali pozostali gracze drużyny: Michał Adamiak, Jakub Sadowski, Marcin Siwek oraz zawodnik, który podczas meczów ligowych doznał poważnej kontuzji, ale powoli wraca do zdrowia Filip Kępa, który dodatkowo przekazał naszej redakcji pełen polotu i finezji raport poturniejowy. W tej grupie musiało dojść niestety do bratobójczej walki pomiędzy dwoma drużynami z Nowego Dworu Maz. bowiem w grupie O, znaleźli się razem z The Naturatem również WKS Wczorajsi. O braku szczęścia mogą mówić obie ekipy, ponieważ w tabeli w grupie O, na koniec fazy grupowej trzy drużyny miały po 6 punktów: The Naturat, Toho Gauken oraz Piwkarze. O awansie zadecydowały różnice bramek pomiędzy tymi drużynami na podstawie tzw. małej tabeli zgodnie z regulaminem rozgrywek. “Pszczółkom” do awansu zabrakło zaledwie 1 bramki.

Były to nasze pierwsze mistrzostwa Polski po sukcesie w lidze, jakim było wicemistrzostwo. Jesteśmy dumni ze swojej postawy, lecz czujemy niedosyt, bo niewiele zabrakło, żeby grać dalej. Wszystkim przeciwnikom dziękujemy za zdrową, sportową rywalizację i życzymy powodzenia w kolejnych meczach, jednoczenie gratulujemy naszym ligowym kolegom z drużyny Brooklyn Nowy Dwór Mazowiecki zwycięstwa w tym turnieju i awansu do Finałów w Chorzowie, jesteście wśród 16 najlepszych drużyn w Polsce, gratulacje! – mówi Filip Kępa z The Naturat.

Natomiast WKS Wczorajsi w dwóch meczach musieli “gonić” wynik, by ostatecznie pożegnać się z turniejem bez zwycięstwa.

The Naturat – Toho Gauken Pruszków – 2:1

The Naturat- Piwkarze Szczecin 1:3

The Naturat – WKS Wczorajsi 4:0

WKS Wczorajsi – Piwkarze Szczecin 3:4

WKS Wczorajsi – Toho Gauken Pruszków – 2:3

Barwy WKS-u Wczorajszych reprezentowali: Hubert Biernacki, Dominik Łabęda, Bartosz Pierzchała, Dawid Łęgowski, Damian Ciosek, Maciej Michałowski, Krystian Sławiński, Konrad Wierzbicki i Igor Kaczorek.

Ewa Gruszka, fot. Bartosz Ciszyński

Brooklyn NDM w oczekiwaniu na mecz

Brooklyn NDM wygrał wszystkie swoje mecze na bemowskim boisku

The Naturat w dobrych humorach

Drużyny z Nowego Dworu Maz. wspierały dzielnie dziewczyny zawodników

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *