Nasielsk liczy na Żbika

2017-03-14 6:00:51

W rozgrywkach piłkarskich ligi okręgowej, w grupie ciechanowsko- ostrołęckiej trwa jeszcze zimowa przerwa. W sezonie rozgrywkowym 2016/2017 jest ona wyjątkowo długa. Mecze ligowe nie są rozgrywane od połowy listopada do połowy marca czyli przez pełne cztery miesiące. Przez dwa miesiące nie odbywały się też treningi. Zawodnicy przystąpili do nich dopiero w połowie stycznia.
Piłkarze trenują trzy razy w tygodniu. Zajęcia odbywają się w hali miejskiej, na Orliku, na stadionie i w siłowni. Ponadto rozgrywane są mecze kontrolne. Większość zawodników uczestniczy też w turniejach halowych.
Zajęcia z I drużyną seniorów występującą w lidze okręgowej prowadzi nadal trener Marek Brakowiecki. Bramkarzy wszystkich drużyn piłkarskich przygotowuje trener Sławomir Kręt.

W styczniu odbyło się w klubie zebranie sprawozdawczo – wyborcze, o czym obszernie informowaliśmy czytelników w jednym ze styczniowych numerów Tygodnika Nowodworskiego. Zebranie to na stanowisko prezesa ponownie wybrało Marka Prusinowskiego. Wyłoniony został też nowy Zarząd. Ukonstytuował się on pierwszego lutego. Wiceprezesem został wybrany Łukasz Paczewski, sekretarzem Rafał Kasiak, a skarbnikiem Ludmiła Bryśkiewicz.

Społeczeństwo Nasielska, chociaż tego nie widać i nie słychać na meczach, interesuje się tym, co dzieje się w klubie. Doping na meczach jest raczej słaby, mało też osób przychodzi na mecze. Zarząd podejmuje różnego rodzaju działania, aby ten stan zmienić, np piłkarzy na boisko wyprowadzają dzieci przedszkolne. Z dziećmi przychodzą rodzice. Organizowane są konkursy i imprezy, planuje się też poczęstunki kiełbaską z grilla. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Wśród kibiców jest grupa osób starszych, które nie tylko przychodzą na mecze rozgrywane na nasielski stadionie, ale też udają się na mecze wyjazdowe. Wiele osób uważa, że Ilość osób przychodzących na mecze z pewnością by się zwiększyła, gdyby drużyna seniorów awansowała do IV ligi. Przed laty wydawało się, że powrót do tej klasy rozgrywkowej po dość pechowym spadku będzie szybki. Okazało się jednak, że nie będzie to łatwe, chociaż były już lata, kiedy awans był na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Zarząd realnie patrzy na sprawę i od początku obecnych rozgrywek mówił, że obecny sezon nie zakończy się awansem a ustabilizowaniem sytuacji w klubie i w drużynie. Wyznaczono sobie na ten sezon zajęcie miejsca w górnej części tabeli, na miejscy 5 – 7. Po rundzie jesiennej Żbik z dorobkiem 27 punktów zajmuje 6 miejsce w tabeli swej ligi. Wszystko wskazuje, że zajęcie na koniec rozgrywek podobnego miejsca byłoby spełnieniem założeń i, co najważniejsze, nie groziłoby spadkiem. Starsi kibice zwracają jednak uwagę, że mimo iż nie będzie w tym sezonie prowadzona reorganizacja rozgrywek w IV lidze, to jednak drużyn spadających z tej ligi może być więcej, ponieważ grupa północna IV mazowieckiej ligi ma aż 20 zespołów i spadkowiczów może być więcej niż jest to przewidywane. Trzeba więc postarać się, aby miejsce w końcowym rozrachunku było jak najwyższe.

W chwili obecnej trudno jeszcze powiedzieć, kto ostatecznie wybiegnie na boisko w pierwszym w rundzie wiosennej meczu w dniu 18 marca o godz. 11.oo. Ostateczny skład kadry nie jest jeszcze ustalony. Wiadomo, że w drużynie zabraknie bramkarza Błażeja Kokosińskiego, któremu Żbik zawdzięcza wiele punktów. Testowanych jest dwóch nowych zawodników, ale będzie też prawdopodobnie jeszcze jedno odejście zawodnika.
Pierwszym przeciwnikiem będzie drużyna z dolnej części tabeli Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna. Jesienią Żbik wygrał z tą drużyną na wyjeździe 3:0. Przeciwnik niby łatwy, ale na łatwe zwycięstwo liczyć nie można. Drużyna ostatnio się wzmocniła, a dodatkowo jej trenerem jest Rafał Markiewicz, były zawodnik Żbika, który w dodatku bardzo dobrze zna mocne i słabe strony nasielskiej drużyny i pod tym kątem przygotowuje prowadzone przez siebie zespoły.

W okresie przygotowawczym Żbik rozegrał już 7 meczy sparingowych. Przeciwnicy to drużyny grające od kl. B do IV ligi. 6 spotkań zakończyło się zwycięstwem Żbika: PAF Płońsk (A) – 3:2, Strzegowo (A) – 4:1, Opinogóra (B) – 12:0, Konopki (A) – 2:1, Legionovia II (LO) – 2:1, Pomiechówek (LO) – 3:0. W meczu z drużyną z Przasnysza grającą w IV lidze Żbik poniósł porażkę 1:6. Przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie kontrolne.27376_27900

Andrzej Zawadzki

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *