PIŁKA NOŻNA. Wysokie wygrane Żbika

2022-02-14 12:36:40

W środę 9 lutego podopieczni trenera Pawła Mazurkiewicza zmierzyli się na własnym stadionie z Dębem Wieliszew, który na co dzień występuje w lidze okręgowej (grupa Warszawa I), a rundę wiosenną zakończył na 11. miejscu. To spotkanie nasielszczanie wygrali aż 7:2.

 

Kolejne starcie Zielono-czerwoni rozegrali w sobotę 19 lutego. Zmierzyli się z niedawnym ligowym rywalem z ligi okręgowej – PAF-em Płońsk. To spotkanie również zakończyło się zwycięstwem nasielszczan 4:1. Bramki dla Żbika zdobyli Czyżewski, Bramowicz, Błaskiewicz oraz zawodnik testowany.

Efekty pracy trenera Mazurkiewicza będziemy mogli oceniać dopiero po zakończeniu sezonu, ale już teraz widać pewną poprawę. Taktycznie Żbik gra lepiej niż na zasadzie “laga” na Bramowicza. Nasielszczanie grają piłką, konstruują akcje ofensywne od własnej bramki. Jednak prawdziwym sprawdzianem dla zielono-czerwonych będzie liga.

W nadchodzącym tygodniu Żbik ponownie rozegra dwa spotkania sparingowe. Najpierw w środę 16 lutego podejmie u siebie z rezerwami Legionovii Legionowo, by w sobotę zmierzyć się na wyjeździe z Milanem Milanówek.

Wojciech Lewandowski

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *