Facebook

PIŁKA NOŻNA. Świt zwycięża przed własną publicznością

2022-03-22 3:29:17

W sobotę, 19 marca piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rozegrali pierwsze domowe spotkanie w rundzie wiosennej. W ramach 22. kolejki rozgrywek podejmowali ligowego autsajdera Wissę Szczuczyn

W tym spotkaniu z powodu urazów nie wystąpili Łukasz Sosnowski i Jewhen Radionow. Zadebiutował natomiast 31-letni Yaroslav Yampol, który w 30. sekundzie tego spotkania zdobył swojego pierwszego gola.
Nowodworzanie dominowali na boisku i stwarzali sobie kolejne sytuacje podbramkowe. W 20. minucie nowodworzanie wygrali walkę w powietrzu po wznowieniu gry przez bramkarza gości i Jan Nawotczyński popędził lewą stroną boiska. Widząc lepiej ustawionego kolegę z zespoły, zagrał do Szymona Kuźmy, który strzałem lewą nogą umieścił futbolówkę w siatce.
W 29. minucie nowodworzanie wykonywali rzut rożny. Do wybitej piłki przez obronę dopadł Kuźma, który zagrał piłkę do Arkadiusza Gajewskiego, a ten technicznym uderzeniem podwyższył Wynik na 3:0.
Po przerwie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Michalik i Świt od 67. minuty musiał grać w osłabieniu. Nie przeszkodziło to Biało-zielonym w wyprowadzeniu chwilę później szybkiej kontry.
Kuźma ściągnął na siebie kilku obrońców po czym zagrał do niepilnowanego Yampola, który zdobył swojego drugiego gola. Pomocnik Świtu mógł ustrzelić w tym starciu hat-tricka, lecz przy kolejnej okazji nieznacznie przestrzelił.
Wynik tego pojedynku w 80. minucie ustalił zespół gości. Nowodworzanie pogubili się w obronie, co wykorzystał Łukasz Tercjak.
Tym samym to spotkanie zakończyło się zwycięstwem Świtu 4:1. Po 22. meczach nowodworzanie zgromadzili na swoim koncie 40 punktów.