Facebook

PIŁKA NOŻNA. Świt wygrywa w osłabieniu. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 3:1 (1:0)

2021-11-30 2:00:09

W piątkowy wieczór (26 listopada) piłkarze Świtu Nowy Dwór Mazowiecki rozegrali mecz awansem z rundy wiosennej. W ramach 20. kolejki III ligi grupy I podejmowali na własnym stadionie GKS Wikielec

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego minutą ciszy uczczono zmarłego 20 listopada kapitana Tadeusza Sieka. Powstańca Warszawskiego, który kilkukrotnie gościł na meczach nowodworskiej drużyny.
Gospodarze otworzyli wynik tego spotkania już w 9. minucie. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzył Łukasz Sosnowski. Bramkarz przyjezdnych wybił piłkę prosto pod nogi Filipa Kowalczyka, który zagrał wzdłuż bramki do Arkadiusza Gajewskiego. Ten uderzeniem z pierwszego tempa umieścił ją w siatce.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Nowodworzanie mimo stworzonych akcji nie potrafili postawić kropki nad „i”. Napór ze strony gości systematycznie narastał i widać było, że nie przyjechali do Nowego Dworu jako chłopcy do bicia.
Po przerwie widowisko wyraźnie się wyrównało. W 61. minucie Mateusz Długołęcki faulował zawodnika przyjezdnych w polu karnym za co obejrzał czerwoną kartkę. Alberta Posiadałę pokonał Sebastian Szypulski doprowadzając do wyrównania.
W 64. minucie prawą stroną boiska popędził Szymon Kuźma. Pomocnik Świtu wpadł w pole karne, już mijał pilnującego go obrońcę, kiedy ten powalił go na murawę, a arbiter po raz drugi tego dnia wskazał na wapno. Egzekutorem okazał się Sosnowski, który ponownie wyprowadził Biało-zielonych na prowadzenie.
Goście nie poddawali się. Szczególnie groźnie zrobiło się pod bramką Świtu po jednym ze stałych fragmentów gry. Piłka uderzona z wolnego skozłowała przed Posiadałą, który wyciągnął się między słupkami i fantastycznie obronił kąśliwy strzał.
Sosnowski miał jeszcze jedną stu procentową okazję do zdobycia drugiego trafienia.

W końcówce spotkania wyszedł sam na sam z bramkarzem. Zamiast jednak strzelać, zdecydował się na próbę minięcia go. To dało czas na powrót obrońcom, którzy wybyli piłkę.
W doliczonym czasie gry indywidualną akcją popisał się Jacek Tkaczyk. Wychowanek Świtu okiwał obrońcę i zdecydował się na strzał, którym nie dał szans bramkarzowi, ustalając ostatecznie wynik na 3:1.
– Jesteśmy zadowoleni z tego wyniku. W pierwszej połowie mieliśmy trudności z budowaniem akcji, dużo niedokładności. Szybko zdobyta bramka mogła spowodować, że do naszej gry wdała się nonszalancja. W drugiej połowie trochę nieodpowiedzialne zachowanie. Czerwona kartka i karny na 1:1. Trzeba oddać zespołowi, że sobie poradził w tej sytuacji. Szybko strzelona bramka tchnęła wiarę w zawodników. Cieszę się, że kończymy ten rok zwycięstwem – powiedział po meczu trener Miecznikowski.
W ostatnim ligowym meczu w 2021 roku przy Sportowej 66 Biało-zieloni zdobyli komplet punktów, co pozwoliło im awansować na 2. miejsce z 37 punktami na koncie. Drużynie należą się ogromne brawa za pokazanie charakteru. Grając jednego zawodnika mniej przez 30 minut byli wstanie wygrać te spotkanie dwoma bramkami.
Przed nowodworzanami jeszcze jedne spotkanie. We wtorek, 30 listopada w ramach 1/8 finału Pucharu Polski zmierzą się na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Olimpia to lider III ligi grupy II. Ma na swoim koncie 13 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Świt ma na swoim koncie natomiast 11 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki. Można się zatem spodziewać wyrównanego pojedynku.
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – GKS Wikielec 3:1 (1:0)
Bramki:
9` Gajewski, 64` Sosnowski (k), 90` Tkaczyk – 61` Szypulski.