Facebook
Pijany kierowca wjechał w inny samochód

2017-10-30 6:18:04

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 44-letni kierowca Forda mondeo. Mężczyzna zasiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu i spowodował kolizję z innym pojazdem.

Do zdarzenia doszło w sobotę (28 października) na ul. Wojska Polskiego w Nowym Dworze. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca forda jadąc od strony Legionowa nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na poprzedzającego go opla.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 44-latek ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji. O jego losie zdecyduje sąd.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła “JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *