Piękny i zdrowy uśmiech – 5 trików

2022-04-13 1:29:18
Uśmiech ma niezwykłą moc. Potrafi przełamać pierwsze lody, przykuwa wzrok innych, a nawet wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Trzeba jednak przyznać, że wiele kobiet i mężczyzn ma zastrzeżenia do swoich zębów. Choć nie na wszystko mamy wpływ, odpowiednia higiena może sprawić, że nasz uśmiech będzie piękny i zdrowy. Oto 5 trików, które warto wdrożyć w codzienne życie!

1. Codzienne szczotkowanie zębów

Najskuteczniejszym, a zarazem najprostszym sposobem na piękny uśmiech jest… codzienne szczotkowanie zębów. Za wygląd i stan uzębienia w dużej mierze odpowiada płytka nazębna, która zbiera się na zębach w postaci żółtego, lepkiego nalotu złożonego z bakterii, toksyn i kwasów. Dokładnie myjąc zęby, usuwamy tę substancję, a jednocześnie zapobiegamy próchnicy, chorobom dziąseł i innym dolegliwościom. Czyszczenie zębów dwa razy dziennie to absolutne minimum. Nie bez znaczenia jest także sposób szczotkowania. Z reguł lepiej sprawdza się szczoteczka elektryczna. Każdy ząb należy wyczyścić od dziąseł do krawędzi, nie dociskając szczoteczki zbyt mocno.

2. Ograniczenie substancji barwiących zęby

Jeśli marzy nam się piękny i zdrowy uśmiech, powinniśmy ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze spożywania substancji, które barwią zęby. Do największych wrogów białego uśmiechu należy kawa – zwłaszcza czarna i sypana. Kawa posiada kwaśny odczyn, który powoduje rozwój próchnicy. Gdyby tego było mało, pozostawia trudny do usunięcia, nieestetyczny osad na zębach i stopniowo je zażółca. Podobne działanie wykazuje czarna herbata, czerwone wino, cola, napoje izotoniczne, sok z czarnych porzeczek, sztucznie barwiona żywność, a także nikotyna i substancje smoliste zawarte w papierosach.

 

3. Regularne wizyty w gabinecie dentystycznym

Wiele osób zwykło odwiedzać dentystę tylko wtedy, gdy odczuwa ból zęba lub inne dolegliwości jamy ustnej. To duży błąd! Stomatolog, lepiej niż ktokolwiek inny, może podpowiedzieć nam, jak dbać o uzębienie, a także z wyprzedzeniem dostrzec wszelkie niepokojące symptomy i wprowadzić odpowiednie środki zaradcze. Wizyty w gabinecie dentystycznym składane nie rzadziej niż co pół roku są wręcz obowiązkowe! Nawet wtedy, gdy doskonale pielęgnujemy zęby i nie mamy z nimi problemów, powinniśmy korzystać z wizyt kontrolnych. Warto wybrać godny zaufania, sprawdzony gabinet z wykwalifikowanym personelem. Więcej informacji o wysokiej jakości usługach dentystycznych można znaleźć tutaj: https://www.niebodent.pl.

4. Nić dentystyczna i płyn do płukania mogą zdziałać cuda

Nie tylko szczoteczka i pasta przydają się w codziennej pielęgnacji zębów. W arsenale do walki z chorobami uzębienia warto mieć także nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej. Codzienne nitkowanie zębów pozwala pozbyć się resztek pokarmów, a także usunąć płytkę nazębną z przestrzeni, do których trudno dotrzeć szczoteczką, takich jak obszar między zębami i przy dziąsłach. Z kolei płyn do płukania usuwa bakterie z jamy ustnej i doskonale odświeża oddech. Dzięki temu łatwiej uzyskać piękny i zdrowy uśmiech!

5. Węgiel aktywny jako sposób na biały uśmiech

Sposoby na rozjaśnienie uśmiechu są różne, a w wyborze najlepszego może pomóc doświadczony stomatolog. W ostatnim czasie hitem stał się węgiel aktywny o dużych zdolnościach absorpcyjnych. Choć nie zmienia naturalnego kolorytu zębów, skutecznie usuwa przebarwienia po kawie, herbacie czy papierosach. Węgiel aktywny pochłania toksyny i bakterie, a jednocześnie redukuje osad nagromadzony na powierzchni zębów. Trzeba jednak pamiętać, że może naruszyć szkliwo i dziąsła, dlatego nie należy stosować go przez dłuższy okres. Wdrożenie węgla do pielęgnacji zębów najlepiej skonsultować ze specjalistą.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *