Facebook

Perony są za krótkie. Zostaną rozbudowane

2017-06-15 4:30:11

Przebudowane w 2008 r. perony w Nowym Dworze Mazowieckim są za krótkie – orzekły PKP PLK i planują wydłużenie miejsc oczekiwania podróżnych

Dzisiejsza długość peronów sprawia, że zatrzymania na stacji dłuższych pociągów TLK są trudne, bo część wagonów pozostaje poza stacją. Problem ten zauważyły PKP PLK, które – jak informuje portal rynek-kolejowy.pl – rozpisały właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej wydłużenia peronów i częściowej przebudowy stacji. Aktualnie nowodworskie perony mierzą 200 metrów. Ambicją PKP PLK jest ich wydłużenie do 300, albo nawet 400 metrów. Nie tylko długość peronów ulegnie zmianie:

– Dokumentacja projektowa swoim zakresem powinna obejmować wydłużenie istniejących peronów w takiej samej technologii, w jakiej zbudowano je blisko 10 lat temu, dostosowanie peronów do nowych wymagań oznakowania, nawierzchni i małej infrastruktury, budowę nowych wiat peronowych w technologii identycznej jak istniejące, przebudowę sieci trakcyjnej i przesunięcie rozjazdów – informuje portal rynek-kolejowy.pl.

Cena stanowi jedyne kryterium udzielenia zamówienia. Termin otwarcia ofert w przetargu na projekt ustalono na środę – 14 czerwca.

AB

 

Comments

comments

1 komentarz

  1. Halina OlszewskaWiech odpowiedz

    Może wreście doczekamy się ogrzewanej poczekalni?bo w zimie jest tragicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…