POMIECHÓWEK. Pendolino potrąciło człowieka [AKTUALIZACJA]

2022-10-31 11:50:50

W poniedziałek (31 października) około godz. 10.00 doszło do potrącenia człowieka na wysokości Pomiechówka przez pociąg relacji Gliwice – Gdynia Główna

Jak informuje PKP, występują utrudnienia w obrębie stacji Modlin – Nasielsk: Wypadek z udziałem ludzi. Ruch pociągów prowadzony po jednym torze. Mogą wystąpić opóźnienia do 25 minut.

Jak podawał rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Maz., do potrącenia doszło w miejscowości Pomiechowo, mniej więcej 200 m od przejazdu kolejowego. Na miejsce wysłano 5 zastępów Straży Pożarnej m.in: z Nowego Dworu Maz. oraz Pomiechówka. Ponadto na miejscu pracuje pogotowie i policja. Z uwagi na rozległe obrażenia ofiary załoga pogotowia odstąpiła od czynności ratunkowych.

Jak podaje Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz., obecnie na miejscu pracuje grupa dochodzenia oraz technicy pod nadzorem prokuratura. W chwili obecnej policja nie podaje informacji na temat ofiary.
Z pociągu ewakuowano 130 osób, które obecnie oczekują na podstawienie drugiego pociągu. Ruch prowadzony jest wahadłowo. Kierownik pociągu i maszynista zostali przebadani na obecność alkoholu. Byli trzeźwi. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ofiarą jest kobieta.

Fot. KP PSP Nowy Dwór Maz.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…