Paszporty z wymienionymi stronami

2017-09-21 8:00:39

Funkcjonariusze z nowodworskiej placówki Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Bangladeszu. Jak się okazało, w ich paszportach zostały wymienione strony.

Mężczyźni okazali funkcjonariuszom do kontroli swoje oryginalne bengalskie paszporty wraz z zamieszczonymi w nich ważnymi greckimi wizami. Dokumenty nie wzbudzały wątpliwości, co do ich autentyczności, poza kilkoma stronami – w znacznym stopniu odbiegały one wyglądem od pozostałych.

Podczas szczegółowej kontroli okazało się, że strony zostały wydrukowane na drukarce atramentowej. Dlatego też obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty posłużenia się paszportem wydanym przez władze Bangladeszu z wklejoną wizą wydaną przez władze Grecji, w którym zostały wymienione strony na podrobione na wzór oryginalnych.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze. W przypadku pierwszego z nich była to grzywna w wysokości przeszło 2 tys. złotych, a drugiego – 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *