Panika w nowodworskim przedszkolu

2017-09-12 1:24:19

Dziś rano – 12 września – do Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim przy ulicy Bohaterów Modlina, dotarła informacja z Sanepidu dotycząca tego, że jedna z pracownic owego przedszkola przebywa w szpitalu chora na posocznicę. Dyrekcja zareagowała natychmiast.

Posocznica to choroba, na którą zachorować można w wyniku zakażenia meningokokami. Meningokoki to inaczej dwoinka zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Gdy zaatakują, zaczyna się wyścig z czasem. Liczy się każda godzina, a nawet minuta. Im szybciej zostanie podany antybiotyk, tym większa jest szansa, że nie dojdzie do sepsy (posocznicy) i chory powróci do zdrowia.

Niestety jedna z pracownic, woźna oddziałowa, Publicznego Przedszkola nr 3 w Nowym Dworze Mazowieckim, już zachorowała na wspomnianą posocznicę. W wyniku otrzymania z Sanepidu informacji o zdarzeniu, dyrekcja przedszkola w trybie natychmiastowym podjęła działania. Wychowawcy o sytuacji powiadomili rodziców wszystkich dzieci. Niektórzy z nich już umówili się na wizytę do lekarza, w celu przyjęcia stosownych lekarstw. Nie wszystkie dzieci jednak zostały z przedszkola odebrane. Rodzice zdecydowali o pozostawieniu ich w placówce. Najprawdopodobniej dzieci te, już zostały zaszczepione na meningokoki. Jak informuje naszą redakcję dyrekcja przedszkola, pracownicy placówki również zapisali się już do lekarzy, by przyjąć stosowne lekarstwa.

W powyższej sprawie powiadomiono już Urząd Miejski. Okazuje się, że nie ma konieczności zamknięcia owej placówki. Dzisiaj wszystkie sale zostaną wywietrzone, naczynia zostaną wyparzone, dzieciom zostały zabrane również szczoteczki do zębów, zdezynfekowane zostaną również wszystkie przedmioty, które dzieci mogły mieć w buzi.

Od jutra – 13 września – praca w Publicznym Przedszkolu nr 3, odbywać się będzie normalnie.

AB/fot. Rado NDM – fotopolska.eu

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *