Pani z Częstochowy odwiedzi wiernych

2015-11-22 5:45:37

Już we wtorek kopia cudownego obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, pojawi się w powiecie nowodworskim. To wydarzenie będzie dla wiernych ogromnym przeżyciem duchowym, dlatego już wiele miesięcy temu, w parafiach dekanatu zakroczymskiego diecezji płockiej, pełną parą ruszyły przygotowania do tych niecodziennych odwiedzin

“Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej uzdrowił już nie jednego człowieka” – tak twierdzą wierzący. Na ten temat krążą nie tylko legendy, ale również osoby uzdrowione głoszą światu swoje świadectwa związane z cudownym uzdrowieniem w Częstochowie. O obrazie Matki Bożej Częstochowskiej powstało już wiele filmów i książek. Po raz drugi wizerunek Matki Bożej odwiedzi wszystkie parafie diecezji płockiej. Pierwsza peregrynacja miała miejsce 40 lat temu. Wzięli w niej udział: kard. Karol Wojtyła – ówczesny metropolita krakowski, i kard. Stefan Wyszyński – prymas Polski.

Już 24.11 obraz zawita do parafii Św. Anny w Pomiechowie, następnie 25.11 uda się do parafii Św. Barbary w Modlinie Twierdzy, 28.11 odwiedzi parafię Św. Józefa w Zakroczymiu i 29.11 – na zakończenie swojej wędrówki po powiecie nowodworskim, obraz pojawi się w parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Modlinie Starym.

Wierni od wielu miesięcy wyczekują  pojawienia się obrazu. Zauważyć to można chociażby po dekoracjach widniejących w domowych oknach, które przedstawiają wizerunek Jasnogórskiej Pani.

Odwiedziny Matki Bożej w naszej diecezji będą więc związane z zakończeniem 43. synodu płockiego, z jubileuszem 940-lecia istnienia diecezji płockiej i z 1050. rocznicą chrztu Polski.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *