Pan „pod wpływem” został wyprowadzony z samolotu

2022-08-16 7:09:40

W niedzielę (14 sierpnia 2022 roku) funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin wyprowadzili z samolotu agresywnego mężczyznę, który uprzykrzył załodze i pasażerom podróż z Helsinek. Jak się okazało, u mężczyzny stwierdzono blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podróżny poza stanem upojenia alkoholowego, agresywnym zachowaniem, kategorycznie odmawiał wykonywania poleceń załogi samolotu, stanowiąc tym samym zagrożenie dla pozostałych pasażerów. Po wylądowaniu samolotu na podwarszawskim lotnisku Warszawa-Modlin do akcji przystąpili funkcjonariusze Straży Granicznej. Interwencja wobec mężczyzny wymagała użycia środków przymusu bezpośredniego.

Mimo to, 49 – latek nadal zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Po wyprowadzeniu z samolotu mężczyzna trafił do pomieszczeń służbowych SG, gdzie zbadano go alkomatem – miał blisko 3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z oczywistym stwarzaniem bezpośredniego zagrożenia dla swojego życia i zdrowia, a także innych osób znajdujących się w jego bezpośrednim otoczeniu podróżny został zatrzymany, a następnie osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych przy KPP Sochaczew, do dyspozycji funkcjonariuszy Straży Granicznej. Po wytrzeźwieniu mężczyzny, zostały z nim przeprowadzone czynności służbowe.

W myśl art. 210 ust. 1. pkt. 7 Ustawy Prawo Lotnicze awanturnik został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

źródło: www.nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *