Pakistańczyk przerobił cudzy paszport. Chciał dostać się do Polski

2017-09-20 11:56:00

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin zatrzymali mężczyznę podającego się za ob. Pakistanu, który podróżował na przerobionych dokumentach tj.: pakistańskim paszporcie oraz greckim tytule pobytowym.

Do zatrzymania młodego mężczyzny doszło po przylocie samolotu z Salonik, podczas rutynowej kontroli legalności pobytu. Paszport okazany do kontroli przez cudzoziemca nosił znamiona przerobienia poprzez wymianę stron z danymi personalnymi oraz niektórych stron w samym dokumencie. Poza tym grecki tytuł pobytowy również budził wątpliwości funkcjonariuszy co do jego autentyczności, o czym zresztą świadczył szereg cech w jego zabezpieczeniu.
Dla potwierdzenia tych faktów, skontaktowano się z Ambasadą Islamskiej Republiki Pakistanu w Warszawie oraz Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji. Okazało się, że dokumenty, którymi legitymował się cudzoziemiec, zostały wydane dla innej osoby.
Mężczyzna został zatrzymany i przyznał się do popełnionego czynu, podając swoje autentyczne dane. Oświadczył, że chce skorzystać z prawa wynikającego z art. 335 § 1 kpk i dobrowolnie poddać się karze 3 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres 1 roku.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim Pakistańczyk został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Lesznowoli na okres 3 miesięcy. Komendant Placówki Straży Granicznej Warszawa–Modlin wydał również cudzoziemcowi decyzję zobowiązującą go do powrotu.

nadwislanski.strazgraniczna.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *