Oświetlenie do akwarium

2018-11-30 2:34:26
Z pewnością każdy, kto zakłada akwarium, ma w zamyśle przede wszystkim powalający efekt. Taki pomysł oprócz odrobiny wysiłku, ma całą masę zalet. Po pierwsze jest to oderwanie od codziennych spraw, dzięki poświęceniu chwili na obserwowanie wodnego życia. Miło, jeśli goście, wchodząc do Twojego domu, zachwycają się aranżacją akwarium. Zastanawiałeś się kiedyś, jakie czynniki najbardziej wpływają na to wrażenie? Jeśli nie, koniecznie przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zrobić, aby każdy z Twoich znajomych chciał mieć w swoim domu takie cudo!

 

Oświetlenie LED akwarium

Oczywiście oprócz stworzeń wodnych i roślinności, najważniejszą sferą wpływającą na fenomenalny efekt jest oświetlenie. Coraz częściej w akwariach zastępuje się tradycyjne świetlówki lampami LED. Dlaczego? Przede wszystkim są energooszczędne, czyli zużywają mniej energii. To bardzo ważna kwestia, ponieważ akwarium jest oświetlone przez dłuższą część dnia, a czasem nawet w nocy. Wydając na oświetlenie LED trochę więcej pieniędzy na początku, w ogólnym rozrachunku jest to bardzo opłacalne dla Twojej kieszeni.
W szczególności, że lampy LED potrafią działać sprawnie nawet przez kilka lat. Kolejną bardzo ważna kwestią, która niewątpliwie jest wartością dodaną dla tego typu oświetlenia, jest fakt wydzielania bardzo małych pokładów ciepła, dzięki czemu nie nagrzewa wody. Taka sytuacja w przypadku tradycyjnych świetlówek jest niekiedy problemem, ponieważ w akwarium wodę ogrzewa grzałka, a ciepło z lamp może dodatkowo podwyższać temperaturę.

Oświetlenie LED – akwarium roślinne

Atuty estetyczne są niezwykle ważne przy aranżowaniu akwarium, dlatego wiele lamp LED jest dostosowanych do oświetlania nie tylko konkretnych roślin, ale także ryb. Dlatego też można łączyć wiele odcieni, temperatur i stopni nasycenia światła. To sprawia, że kompozycja roślinna jest o wiele bardziej wyeksponowana. Dokładnie ta sama sytuacja dotyczy zwierząt wodnych. Gatunki egzotyczne, które posiadają intensywne kolory, a niekiedy nawet hologramowe elementy łuski, będą o wiele lepiej wyglądały, kiedy dopasujesz do nich idealne światło. Jednakże walory estetyczne nie są głównym powodem, dla którego powinieneś odpowiednio oświetlić swoje akwarium. Przede wszystkim chodzi o pewną symbiozę, bowiem rośliny dzięki prawidłowemu oświetleniu, wytwarzają tlen niezbędny do funkcjonowania ryb oraz ich aktywności pokarmowej i rozrodczej. Przyjmuje się, że na 0,5 litra wody w zbiorniku, potrzebna jest wiązka światła o mocy 1W. To daje optymalne warunki dla życia w akwarium.

AQUAEL LED

Firma AQUAEL przygotowała dla Ciebie szereg możliwości, związanych z oświetleniem LED do Twojego wymarzonego akwarium. W swojej ofercie posiada lampy, przeznaczone dla otwartych zbiorników, które nie posiadają pokrywy. Ponadto oferuje także specjalny rodzaj kompaktowego oświetlenia LED do małych zbiorników, a także nowość – podwójne lampy LED, które zapewnią wyjątkowe oświetlenie Twojego akwarium. AQUAEL pomoże Ci wybrać produkt dostosowany do Twoich potrzeb, w przystępnej cenie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *