Oni zagrożą polskim gwiazdom showbiznesu!

2015-06-25 1:10:26

Nowodworski Ośrodek Kultury gościł młodych wokalistów, przy których Doda może się “schować”. Wszystko w ramach XIII edycji Przeglądu Amatorskiej Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży “Wiolinowy Klucz”

W konkursie wzięli udział reprezentanci szkół powiatu nowodworskiego oraz NOK-u, rywalizujący w czterech kategoriach wiekowych: kl. 0-3, 4-6, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Uczestników oceniali dorośli wokaliści: Anna Broda, Paweł Hartlieb i Sławomir Robakiewicz. Frekwencja dopisała, co zadaje kłam narzekaniom malkontentów, że w Nowym Dworze nic się nie dzieje, a mieszkańcy nie biorą udziału w życiu miasta.

Z roku na rok uczestnicy przeglądu coraz bardziej zaskakują profesjonalnym przygotowaniem i różnorodnością prezentowanego repertuaru. Zdają sobie sprawę, że dziś już nie wystarczy wyjść i zaśpiewać – dziś trzeba przenieść publiczność w zupełnie inny świat, oczarować, zaskoczyć albo zmusić do myślenia. Zdają sobie sprawę, że nie wolno pozostawić go obojętnym.

W środę sala NOK-u rozbrzmiewała pełną paletą muzycznych barw. Widzowie wchodzili w świat dziecięcych bajek, mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze, na najsławniejszej sali koncertowej, by następnie przenieść się do garażu, w którym młodzi gniewni wyśpiewują swój bunt przy dźwiękach muzyki Guns`n`Roses. Czy kiedykolwiek wróciliście do czasów swojego dzieciństwa by godzinę później “pukać do nieba bram”? Tego dnia w NOKu wszystko stało się możliwe. Słuchaliśmy utworów Fasolek, by niedługo potem machać włosami przy dźwiękach AC/DC, wspominać Withney Houston albo wzruszać się przy “Tangu na głos orkiestrę i jeszcze jeden głos” z repertuaru Maryli Rodowicz. Uczestnicy nie pozwolili widzom nudzić się nawet przez pół minuty. Młodych artystów przygotowali: Alicja Kabacińska, Anna Dryblak, Anna Kłosowska, Barbata Sotowicz, Barbara Dreszler, Dariusz Kłosowski i Elżbieta Nadolska.

Nagrodzeni:

Kl. 0-3

1. Kamil Kieszkowski – SP w Zakroczymiu

2. Maja Bziuk – NOK

3. Paweł Furtak – SP nr 7 w Nowym Dworze Maz.

Wyróżnienie: Julia Sawicka – NOK

Kl. 4-6

1. miejsce: Julia Wiktoria Trzaskoma – SP nr 7 w Nowym Dworze Maz.

2. miejsce: Julia Krawczyk – NOK

3. miejsce: Sotiris  Sotiriou – NOK

Wyróżnienie: Ida Sulkowska – NOK

Kl. gimnazjalne:

1. miejsce: Barbara Małecka – NOK

2. miejsce: Natalia Łyczkowska – ZS w Starych Pieścirogach

3. miejsce: Ewelina Mieiska – ZSP w Cząstkowie Maz.

Wyróżnienie: Karolina Prasał – PG nr 2 w Nowym Dworze Maz.

Kl. ponadgimnazjalne

1. miejsce: Sylwia Astran – LO im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Maz.

2. miejsce: Aleksandra Kopeć – Gmina Zakroczym

3. miejsce: Kinga Bodzak – Gmina Zakroczym

Wyróżnienie:  Michał Piotrowski – LO im. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Maz.

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *