Odkryj na nowo frajdę z jazdy samochodem

2022-05-06 1:03:56

Pracujemy coraz więcej, a długość doby się nie zmienia. Wiele czynności zaczynamy więc wykonywać automatycznie, nie ciesząc się małymi rzeczami. Rano zawozimy dzieci do szkoły, jedziemy do pracy, później odbieramy pociechy, skaczemy na zakupy. Samochody stały się dla wielu osób wyłącznie pojazdami, które przewiozą ich z punktu A do punktu B. Czy na co dzień można cieszyć się jazdą?

Obalamy mity

Wiele osób uważa, że jazdą mogą cieszyć się wyłącznie posiadacze drogich, sportowych aut. To mit! Oczywiście, wyżej wymienione pojazdy, głównie po to zostały stworzone, ale nie tylko one mogą przyprawić o przyjemny dreszczyk emocji podczas podróży. A auto, które robi wrażenie wcale nie musi być drogie. Wystarczy wybrać odpowiednie.

Kolejnym mitem jest ten, mówiący o tym, że frajdę z jazdy mają wyłącznie kierowcy terenówek, którzy mierzą się w offroadami. Podróż samochodem może być ekscytująca nawet po mieście i nie trzeba w tym celu łamać ograniczeń prędkości. Wystarczy, że Twój samochód będzie zwrotny.

Nie stać Cię na nowy samochód, więc nie zyskasz radości z jazdy? To kolejny mit! Auta używane Kielce mogą zapewnić tyle samo ekscytacji. Trzeba o nie tylko odpowiednio dbać. Starannie wybieraj pojazdy, pochodzące z drugiej ręki i bądź świadom wszelkich usterek, związanych z nowym zakupem.

Jakie auta ekscytują?

Przede wszystkim sprawne. Gdy samochód ma wiele usterek lub co chwilę coś się w nim psuje, owszem będzie budzić on emocje, ale chyba nie o takie uczucia nam chodziło… Dbaj o swoje auto, pilnuj regularnych przeglądów, wymieniaj olej, zwracaj uwagę na kondycję hamulców oraz skrzyni biegów.

Dobry silnik. To klucz, jeśli chodzi o ekscytującą jazdę. Nie musisz mieć jednak pod maską 800KM, aby poczuć radość. Jeśli jednak wybierasz pojazd, który ma zaledwie 60 koni mechanicznych, to nie możemy mówić ani o przyspieszeniu, ani o zrywności. Samochód, który może ekscytować powinien mieć minimum 100-120KM. Może, oczywiście więcej. Wybieraj silniki, które są cenione przez wytrawnych kierowców. Któż pogardziłby turbodoładowaną V8? Przyjemne mruczenie silnika pod maską, gdy zbierasz się do ruszenia na „zielonym” lub rozwijając prędkość na autostradzie działa niemal narkotycznie.

Zwróć też uwagę na wygląd samochodu. Jeśli jego nadwozie nie budzi w Tobie emocji, to nie kupuj takiego pojazdu! Auta używane dostępne są w wielu wymiarach, typach, kolorach. Postaw na takie, które Cię porwie i już samym wyglądem obieca niezapomniane przygody.

Jak cieszyć się jazdą?

Gdy zdobędziesz samochód marzeń, każdą – nawet tę najkrótsza podróż, traktuj jak wyjątkową wyprawę. Traktuj ronda niczym karuzele w lunaparku, a zakręty jako te, które kryją za rogiem nieznane. Bądź uprzejmy i miły dla innych kierowców, a szybko zaczną odwzajemniać się tym samym. Zacznij też jeździć w ciszy i rozkoszuj się dźwiękami, które wydaje Twój samochód!

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *