Nuda w wakacje? Tutaj nie ma o tym mowy!

2017-07-21 11:26:02

Lato w pełni, piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Gmina Pomiechówek na wiele pomysłów na to, aby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Zacznijmy od dzieci. W kompleksie rekreacyjno-leśnym czeka na nie plac zabaw „Wiking” wyposażony m.in. w zjeżdżalnię, piaskownicę, huśtawkę, pajęczynę z lin, mini zjazd tyrolski oraz tablicę do zabawy klockami. W tym roku pojawiła się tam również wyjątkowa atrakcja w postaci dmuchanej zjeżdżalni.

Dla osób pragnących zakosztować wysiłku fizycznego jest zewnętrzna siłownia. Zwolennikom mocniejszych wyzwań gmina oferuje park linowy z trzema trasami trudności: maluch, dziecięca i standard oraz ściankę wspinaczkową o wysokości 10 metrów.

Nowością w tym sezonie jest zjazd tyrolką, który odbywa się bezpośrednio nad powierzchnią rzeki Wkry. Niewątpliwie przejazd po stalowej linie zapewni dużą dawkę adrenaliny. Jest to obecnie największa atrakcja turystyczna w okolicy – pozytywny zastrzyk emocji gwarantowany!

Te osoby, które na wakacjach wybierają pewien rodzaj fizycznego minimalizmu, mogą wybrać się na plaże zlokalizowane tuż obok nadrzecznej promenady. Nie trzeba jechać nad morze, by poczuć gorący piasek pod stopami czy schłodzić się w wodzie – rzeka Wkra przynosi ukojenie w upalny dzień. Jednym słowem – idealna sceneria na odpoczynek.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się autorski system wypożyczalni rowerów. Punkt poboru znajduje się przed halą sportową oraz na placu sportowo-rekreacyjnym przy ul. Sportowej. Do dyspozycji jest również sprzęt „małego turysty”: trzykołowe rowerki dla dzieci, rowery biegowe oraz tradycyjne 20”. Są też wózki do biegania z dzieckiem, przyczepki rowerowe, które posiadają również funkcję wózka biegowego. Sprzęt dostępny jest w gminnej wypożyczalni w Punkcie Informacji Turystycznej.

Aby korzystać z oferty turystycznej gminy Pomiechówek, konieczne jest posiadanie Karty Pomiechowskiej. Blisko 5 tys. osób wyrobiło już gminny dokument. – Zachęcamy niezdecydowanych, którzy nie złożyli jeszcze stosownego wniosku, aby dopełnili niezbędnych formalności i dołączyli do grona użytkowników. Kartę może wyrobić nie tylko mieszkaniec gminy Pomiechówek, ale również turysta – czytamy na stronie gminy.

Zgodnie z zarządzeniem wójta gminy z dnia 27 czerwca 2017 r., każdy posiadacz Karty Pomiechowskiej korzystający z atrakcji turystycznych (plac zabaw “Wiking”, park linowy, ścianka wspinaczkowa, zjazd tyrolski, dmuchana zjeżdżalnia, lodowisko), uprawiony jest do korzystania ze zniżek. Jest to kolejny z przywilejów dla osób, które wyrobią sobie ten gminny dokument. Przypominamy, że z dniem 1 stycznia mieszkańcy podróżujący komunikacją lokalną i posiadający Kartę Pomiechowska, są uprawnieni do zniżki w wysokości 50 proc. przy zakupie biletu na przejazd.

Karta Pomiechowska jest kartą ogólnodostępną, bezpłatną oraz wydawaną na czas nieokreślony. Warunkiem jej uzyskania jest złożenie wniosku, dostępnego w Centrum Integracji Społecznej ul. Nasielska 3 (budynek przedszkola) oraz na stronie internetowej. Odbiór i aktywacja karty odbywa się podczas osobistej wizyty w centrum integracji.
Nie zwlekaj – złóż wniosek on line.

Comments

comments

4 komentarze

 1. over odpowiedz

  Wakacje bez roweru to nie wakacje!! ja to staram sie jezdzic przez caly rok, ale latem to uczucie jest zdecydowanie najlepsze!!

 2. Klecha odpowiedz

  Dobra destynacja. Byliśmy 3 razy. Bug z Wami 😉

 3. Stephen odpowiedz

  No z rowerami to faktycznie zawsze jest super, aby pogoda była

 4. Kaja odpowiedz

  My jedziemy autem nad Bugi bierzemy nasze Indiany. Codziennie planujemy wycieczki rowerowe, o nudzie nie ma mowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *