NOWY DWÓR. Zrobi się gorąco: podnoszą opłaty za ciepło

2022-04-30 3:14:12

Lokatorzy Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej „Dążność” otrzymali pisma z informacją o czekających ich po wakacjach podwyżkach związanych z nowymi taryfami za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody. Mieszkańcy będą płacić ok. 50% więcej za ciepło


Taryfy za ciepło i jego przesył, na wniosek dostawców ogrzewania, w tym przypadku Zakładu Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim, ustala Urząd Regulacji Energetyki. Zmiany taryf dla mieszkańców naszego miasta następowały na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy dwa razy. Po wakacjach nastąpi kolejna podwyżka, tym razem mocno bijąca w domowe budżety lokatorów.
Dla naszych rozliczeń z lokatorami najważniejsza jest tzw. cena ciepła określona w „Taryfie dla ciepła – Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o w Nowym Dworze Maz”. Poprzednio za 1 GJ ciepła cena wynosiła ok. 43 zł, teraz jest to 77,63 zł/GJ. Tu nastąpiła największa podwyżka w taryfie, bo sięgająca prawie 80%. W naszym systemie rozliczeń każdy budynek jest traktowany indywidualnie. Poprzednio stawki kształtowały się na poziomie od 2,5 do 3,7 opłaty za m² w przypadku CO. Po podwyżkach będzie to przedział pomiędzy 3,30 do 5 zł/m² dla lokali opomiarowanych – przekazał naszej redakcji Artur Wiśniewski z Zarządu Spółdzielni „Dążność”.
Przy tak ustalonych taryfach, lokator mieszkania o powierzchni ok. 60 m² będzie musiał się liczyć z podwyżką czynszu w granicach 200-250 zł.
Będziemy sprawdzać czy stawki zaproponowane przez ZEC we wniosku do URE były najniższymi z możliwych do zastosowania. Będziemy również dopytywać skąd bierze się rozpiętość pomiędzy stawkami za ogrzewanie dostarczane przez tego samego dostawce do poszczególnych budynków należących do tego samego zarządcy. Więcej w kolejnym wydaniu Tygodnika (10 maja 2022r.).

red.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *