NOWY DWÓR. Znęcał się nad konkubiną i jej córką

2022-09-14 9:41:26

Nowodworscy policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją konkubiną i jej córką, a podczas interwencji dodatkowo znieważył funkcjonariuszy. 40- latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, połączonego z nakazem powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim zgłosiła się 32- latka. Kobieta złożyła zawiadomienie o tym, że jej konkubent od dwóch lat znęca się nad nią i jej córką. Jeszcze tego samego dnia, w mieszkaniu doszło do kolejnej awantury. Kiedy pijany partner wrócił do domu, zaczął wyzywać i wypędzać kobietę. 32- latka z dwójką dzieci uciekła z mieszkania przed blok i zadzwoniła na policję.

Na miejscu natychmiast zjawili się nowodworscy patrolowcy. Kiedy weszli do lokalu, zastali tam kompletnie pijanego 40- latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że organizmie ma on ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna podczas interwencji był bardzo agresywny. Ubliżał policjantom, używając słów wulgarnych, uznanych powszechnie za obelżywe, stawiał bierny opór oraz nie wykonywał poleceń mundurowych. Agresor noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, w nowodworskiej komendzie policji.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego zgromadzili materiał dowodowy. Zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się nad konkubiną i jej córką oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji. Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim zastosowała wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, połączonego z nakazem powstrzymywania się od nadużywania alkoholu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *